10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
AMAN DİKKAT EDİN!

AMAN DİKKAT EDİN!

misi 2023-03-02 SÜRMANŞET

AMAN DİKKAT EDİN!

Başkanım, bunların başına nöbetçi zabıta dik! Yoksa Ayvalık’ın anası ağlamasın!

CHP Milletvekillileri TBMM’de soru önergesi verdiler!

AKSA Doğalgaz Ayvalık’a girdi! AKSA’nın alt taşeronu olan AKDEN Doğalgaz tarafından alt yapı ve boru döşeme(!) işlemleri başladı. Akden Doğalzgaz’ın yancısı olan taşeron firma Çavdar Hafriyat ve “görmedim, duymadım, bilmiyorum” diyen kontrol şirketi ARZ Mühendislik Balıkesir ve ilçelerinde yaptıkları işlemler için Adli makamlara hesap verecekleri günü beklerken durumdan istifade Ayvalık’a da Gaz’ık atmasınlar!

Akden Doğalgaz Ayvalık’ta başladıkları çelik boru hatlarını gömme sistemi ile döşemeye başlarken, bugün Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, çalışmaları yerinde denetledi. Cadde ve sokakların çalışmasına başlamak üzere olan şirketler hakkında çok sayıda şikâyet bulunduğu öğrenildi. Akden Doğalgaz’ın sorumlusu Murat Deniz Başkan Ergin’e bilgi verdi. Başkanın denetlemesine Akden’in yancı taşeronu İbrahim Çavdar (Çavdar Hafriyat) görüntülerde yer almadı. AKSA Doğalgaz’a bağlı olarak çalışan alt ve yan taşeron firmaları Balıkesir Merkez ve ilçelerinde Doğalgaz boru hatlarını yasa ve yönetmeliklere aykırı şekilde parke taşı, çamur ve benzeri malzemelerle çabucak kapatıp, yastıklama olarak bilinen bypass dolgu malzemelerini kullanmadıkları ve milyonlarca haksız kazanç elde ederek, boru hatlarının ileri zamanlarda meydana gelecek titreşimlerde patlamasına neden olacak döşeme işlemleri yaptıkları ortaya çıkmıştı! Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan şirketler hakkında EPDK ve Edremit Cumhuriyet Savcılığı inceleme başlattı. İlgili Firma hakkında CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Ensar Aytekin yazılı soru önergesi vermişti.

Akden Doğalgaz’ın sorumluluğunda yürütülen işlemlerin Murat Deniz tarafından yürütüldüğü bilinirken, Ayvalık’ta lüks hayat süren Murat Deniz’in servetinin kaynağı olarak doğalgaz dolgu vurgunu olduğu iddia ediliyor!

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...