EDREMİT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN
Ayvalık ve Gömeç’e Doğalgaz için acele kamulaştırma kararı çıktı!

Ayvalık ve Gömeç’e Doğalgaz için acele kamulaştırma kararı çıktı!

misi 2021-09-02 SÜRMANŞET

Ayvalık ve Gömeç’e Doğalgaz için acele kamulaştırma kararı çıktı!

Ayvalık Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık sınırlan içerisinde acele kamulaştırma kararı alındı. Ayvalık’a kadar götürülmesi beklenen doğalgaz için hızlı adımlar atılmaya başladı.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip ERDOĞAN imzasıyla yayınlanan 4428 sayılı kararnamede, “ Ayvalık İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla Balıkesir İli, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçeleri sınırlan içerisinde yer alan ve ekli haritada gösterilen güzergâha isabet eden taşınmazlar ile söz konusu Proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir.” Sözleri yer aldı.

Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Ayvalık ve Gömeç ilçelerimize getireceğimiz doğalgaz hattı için sona yaklaştık. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen kamulaştırma kararı resmî gazetede yayınlandı. Ayvalık ve Gömeç’imize hayırlı olsun”. Dedi

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...