KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Banker Atalay arsalarına Piyango vurdu...!

Banker Atalay arsalarına Piyango vurdu...!

Editör 2020-07-26 SÜRMANŞET

40 yıllık yara kapanıyor..

Akçay ve Burhaniye arasında kalan Banker Atalay arsalarına Büyükşehir’den Piyango isabet etti!

Burhaniye Denetko-Orjan bölgesinde bulunan Banker Atalay arsalarına piyango vurdu! Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 40 yıldır çözülemeyen ve binlerce kişiyi mağdur eden “Banker Atalay” arsaları için çözüm üretti. Şimdiye kadar hiçbir Belediye Başkanının çözemediği, hatta çözmeye bile cesaret edemediği sorunu masaya yatıran BASKİ ve Büyükşehir çözüm odaklı çalışma başlattı. Arsa değerleri fırlayacak…

 

Büyükşehir el attı, arsa fiyatları arttı…

Denize yakın bölgede bulunan ve parselasyonu yapılmış, birçok hak sahibine verilmiş arsalara çivi çakmak yasak! İmara açıldığı 1980’li yıllarda Burhaniye Belediyesi ve İmar İskân Bakanlığının almış olduğu “alt yapısı yapılmadan yapı ruhsatı verilemez” maddesi nedeniyle 40 yıldır yapı izni alamayan bölgedeki arsalar para etmezken, göreve gelen Belediye Başkanları da sorunun mali boyutu yüzünden yıllarda görmezden, duymazdan ve bilmezden geldikleri arsalar için yine çözümü Büyükşehir’in Belediye Başkanı Yücel Yılmaz üretti. Büyükşehir’in düğmeye basmasıyla 200-250m2 parsel arsalar 60-70 bin lira civarında satılırken bir anda 100-150 bin lira arasında satılmaya başladı. Denize 300 metre mesafedeki arsaların önümüzdeki günlerde katlanarak artması bekleniyor.

BASKİ 2021 yılında alt yapıya başlıyor..

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla başlayan çalışmalarda proje aşamasına gelindi. Büyükşehir’in BASKİ Genel Müdürü İzzet Günay’ın bizzat gelerek yerinde yaptığı incelemeler sonucunda programa alınan bölgede Alt yapı ve içme suyu çalışmalarına başlanması kararlaştırıldı. BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal konuyla ilgili olarak, “Burhaniye Belediye Başkanlığınca imara açılarak altyapı imalatları tamamlanmadan uzun bir süreden beri yapılaşma izni verilmeyen ve vatandaşlarımızın mağdur olduğu Ören Mahallesi Orjan Sitesi yanında bulunan bölgede Genel Müdürlüğümüzce proje çalışmaları başlamış ve kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Toplamda yaklaşık 12.000 metre kanalizasyon hattı ile 12.000 metre içme suyu hattı ve atık su terfi merkezleri ile vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilerek 2020 yılı yatırım programına alınarak imalatlara başlanması planlanmaktadır.” Dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...