10 KASIM ATAMIZI ANIYORUZ
BASKİ’DEN İVRİNDİ’YE BÜYÜK YATIRIM

BASKİ’DEN İVRİNDİ’YE BÜYÜK YATIRIM

misi 2021-07-06 BALIKESİR'DEN HABERLER

BASKİ’DEN İVRİNDİ’YE BÜYÜK YATIRIM

İVRİNDİ”NİN İÇMESUYU VE KANALİZASYON ŞEBEKE HATTINA BAŞLANDI

İvrindi’ye 35 Milyonluk Yatırım

Yapım işi kapsamında; 43 bin 093 metre İçmesuyu şebeke hattı ve 41 bin 735 metre kanalizasyon hattı olmak üzere toplamda 84 bin 828 metre  şebeke hattı, Yağlılar Mahallesinin kesintisiz içmesuyu ihtiyacını karşılayacak olan 200 m³’lük içmesuyu deposuna içmesuyu iletecek 1 adet İçmesuyu Terfi Merkezi, 1 adet Atıksu Terfi Merkezi, içmesuyu ve kanalizasyon parsel bağlantılarına başlanıldı.

Bunun yanında; İvrindi İlçe merkezinde yağmursularının uzaklaştırılması ve taşkınlıkların meydana gelmemesi için toplamda Bin 200 metre yağmursuyu hat yapım çalışmaları da bulunuyor.

İvrindi İçmesuyu ve Kanalizasyon altyapılarının ekonomik ömürlerini tamamlaması, içme suyunda kayıp kaçakların önlenmesi, atıksuların sağlıklı bir şekilde toplanması, atıksu hatlarındaki kaçakların önüne geçilerek yer altı kaynaklarının ve çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla BASKİ tarafından “İvrindi İlçesi İçmesuyu ve Kanalizasyon Şebeke Hattı Yapım İşi” projenin 23.12.2021 tarihinde ihalesi gerçekleşmiş olup, 23.03.2021 tarihinde sözleşmesi imzalanmış, 31.03.2021 tarihinde de yer teslimi yapılarak yapım işi çalışmalarına başlanıldı.

BASKİ Genel Müdürlüğü İvrindi İçmesuyu ve Kanalizasyon İnşaatı yapım işinin temeli atıldı. Törene, AK Parti Milletvekilleri Belgin UYGUR, Mustafa CANBEY ile  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem BAŞARAN, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf CENGİZ, Daire Başkanları, İlçe Kaymakamı, AK Parti İlçe Teşkilatı, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşımızın katılımları ile gerçekleştirildi.

BASKİ’den yapılan açıklamada, “ Gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak için 7 gün 24 saat çalışma prensibe dayalı olarak hizmet etmeye devam etmekteyiz.” Denildi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...