KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Bir şehri sevmekle başlar her şey…

Bir şehri sevmekle başlar her şey…

Editör 2020-05-21 SÜRMANŞET

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehre sihirli dokunuşlar yapmaya başladı. Balıkesir’in her noktasında bir çalışma gözlere çarparken, küçük dokunuşlar bile bazen ne kadar güzel sonuçlar yansıdığı görüldü.

2020 yılını hizmet yılı ilan eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir merkez ve ilçelerde, şehrin estetiğine yaptığı küçük dokunuşlarla şehri güzelleştirmeğe başladı. İlk olarak Gar yolu düzenlemesiyle şehir içi trafiği rahatlatan Başkan, daha sonra TTM önündeki benzinliği kaldırıp yeşil alan yaptı. Yonca’da bulunan ve yağışlı havalarda sırılsıklam olan vatandaşların mağdur olmaması için kapalı durak yaptırdı. Taksi duraklarına da el atan başkan, şehir merkezinde tek tip taksi durağı uygulamasını da yaygınlaştırmaya başladı. Zağnospaşa meydanını da kamulaştırıp yıkılırken, Geniş ve yeni meydan yaratılıyor. Balıkesir Merkezde yapılan çalışmaların bütün ilçelere de yapılması için çalışmaların 2019 yılı stratejik planları doğrultusunda devam ettiği belirtildi.

İlçelere totem panoları konmaya başladı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçeleri olduğu kadar diğer ilçelere de sihirli dokunuşlar yapmaya başladı. Burhaniye ilçesine Edremit-Akçay bölgesinden girişi Ören yoluna Burhaniye Totem panosu” koydular. Her ilçeye konması beklenen totem panolar ile şehir girişlerine, o ilçenin isimleri asılacak.

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...