10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
BU ADAM ALNINDAN ÖPÜLÜR

BU ADAM ALNINDAN ÖPÜLÜR

misi 2024-04-25 SÜRMANŞET

BU ADAM ALNINDAN ÖPÜLÜR

CHP de mücadeleyle geçen yıllarından sonra, elde ettiği siyasi başarılar sayesinde alnından öpülesi bir Milletvekili oldu!
CHP de siyaset yapmak, ayakta kalmak, başarı kazanmak ve yıkılmadan dimdik ayakta kalmanın sembolü olan Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, siyasi duruşu sayesinde elde ettiği başarılarla CHP seçmeninin yaptığı gibi “Alnından öpüldü
Sürpriz Başarılara imza attı.

Genel Başkanlık seçimlerinde, CHP içinde halkın nabzını iyi tutarak elde ettiği makamları riske ederek “Biz halk için buradayız. Mevki makam çok önemli değil. Gerekirse Milletvekili olmayız ama dik dururuz, boyun eğmeyiz. Yanlışın yanında olmayız” diyerek Özgür Özel ile çıktığı yolda ilk başarısını kazanan Ensar Aytekin, Aynı başarısını Yerel seçimlerde de sürdürerek “Taçlandırdı” Balıkesir de Büyükşehir ve 14 ilçenin kazanılmasında doğru strateji izlediklerini ifade eden Aytekin, üst üste gelen başarılarla siyasetin zirvesinde dikkat çeken isim oldu.

CHP’nin 2 numaralı ismi oldu

Aytekin, elde ettiği siyasi başarılar sonrasında Edremit Belediyesini ziyaret ettiği sırada bir partilisi Alnından öperek kendisini kutladı! Yerel seçim zaferinden sonra, siyasi istikrarı, tutarlı politikası ve CHP Genel Başkan Yardımcılığı gibi önemli bir görevle CHP de 2. Numaralı isim durumuna gelmesi, Balıkesir ve Edremit’in bir kazanımı olarak gösterildi.

Ensar Aytekin’in siyasi kariyerleri nedir?

2001-2002 yılları arasında CHP Edremit İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı yaptı. 2003-2005 yılları arasında CHP Edremit İlçe Saymanı olarak görev yaptı. 2005-2007 yılları arasında CHP Edremit İlçe Sekreteri olarak görev yaptı. 2012-2015 yılları arasında CHP Balıkesir İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2013-2016 yılları arasında CHP Parti Okulu Eğitmeni olarak görev yaptı. 2015 Haziran seçimleri Balıkesir 6. sıra milletvekili adayı oldu. 2015 Kasım seçimleri Balıkesir 4. sıra milletvekili adayı oldu. 2018 genel seçimlerinde 27. Dönem Balıkesir Milletvekili seçilen Ensar Aytekin İçişleri Komisyonu Üyeliği yapmıştır. 28.dönemde de Balıkesir Milletvekili seçilen Aytekin, Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amirliği görevi yapmış, 38. Olağan Kurultay'da ise Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. Yapılan Parti Meclisi toplantısı sonrası, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı Görevine getirilmiştir.

Özel Haber: Doğan Doğan/Balıkesir

#ensaraytekin #chp #balıkesir #tbmm #chpgenelbaşkanyardımcısı #edremit #milletvekili #balıkesirchp #edremitchp #siyasibaşarı #chpninikinumaralıismi #sondakikaedremit
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...