10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
BU KADARDA OLMAZ DEMEYİN!

BU KADARDA OLMAZ DEMEYİN!

misi 2024-01-21 SÜRMANŞET

BU KADARDA OLMAZ DEMEYİN!

İNTERNET’TEN SAHTE MİT’Çİ BELGESİ SATIYORLAR!

Parayı basana Cumhurbaşkanlığı antetli kağıda görev yazısı veriyorlar!

Devletin istenilen kurumuna görevlendirme adı altında sahte belge düzenleyen şebeke, Devlet kurumlarını zan altında bırakarak dolandırıcılık yapmaya devam ediyor!

İnternet çıktı Mertlik bozuldu! Önene gelenin kolayca suç işlediği bir mecraya dönüşen İnternet dünyasında her gün yeni bir suç ortaya çıkıyor! Dolandırıcıların cirit attığı web siteleri ve sahte sosyal medya sayfaları başa bela olmaya devam ediyor!

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığına yazılan sözde resmi yazıda “Personel Genel Müdürlüğüne diyerek başlayan yazıda, “ …..TC Nolu …… adlı şahısın istenilen kriterlere uyum sağladı. Devlet lehine bilgi sahibi olduğu göz önünde bulundurularak başkanlığımız hususunda görevlendirilmesi görevlendirme sonrası gerekli eğitimlerin şahısa verilmesi hususunda talebimizin uygununa karar verilmesini tarafınıza arz ederim.” Diyerek Cumhurbaşkanlığı idari işler Başkanı adıyla sahte evrak hazırlandığı iddia edildi.
İnternet üzerinde iletişim kurduğu kişileri tuzağa çekerek, sözde kamu kurumlarında görevlendirme yazısı veren şebekenin elemanı Mercan Ç adlı kişi, Ayvalık’ta Devletine yardım etmek isteyen bir kadını tuzağa düşürmek istedi. Ayvalık esnaflarından olan kadının uyanık çıkmasıyla kurduğu oyun deşifre olan dolandırıcı sahte belge için banka hesabına gönderilen 35 bin liranın 20 bin lirasını iade etmek zorunda kaldı. Ayvalık’lı esna kadının konuyla ilgili açıklamasında, “ Beni mitçi yaptılar! Beni Hem de beş dakikada 35 bine. Parayı söyledikleri gibi yolladım inandırmak çok zor olmadı. Önce Fransa ateşine yazı yazdılar. Orada pkk kampına istihbarat sorumlusu olarak! Sonra dedim, “ yok ben bu ülke de kalacağım burada devletin maaşını alıp hain olan adam çok, asil terörist bunlar” dedim. Banka hesabına 35.000 Hesabımdan atıldı. Sonra 20 bin geri geldi. 15 gelmedi” dedi.

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/AYVALIK
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...