19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Bu yol, yol değil

Bu yol, yol değil

Editör 2020-05-07 POLİTİKA

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, şehir hastaneleri ile ilgili sürekli iddialarda bulunan Fikret Şahin’in sorularına cevap verdi ve Şahin’i karalama yapmakla, yalan üzerinden siyaset üretmekle suçladı.

“Bu yol, yol değil”

KENDİNİZLE ÇELİŞİYORSUNUZ?

“Hem elinizde bilgi olmadığını söylüyorsunuz hem de yolsuzluk yapıldığını iddia ediyorsunuz?” diyen Canbey, “Hem elinizde bilgi, belge yok hem yolsuzluk yapıldığını iddia ederek, millete hizmet eden şehir hastanelerini karalamaya çalışıyorsunuz. Şehir hastaneleri olmasaydı, yatak kapasitemiz bugün bu seviyelerde olmasaydı, teknolojik donanım bu seviyelerde olmasaydı bugün pandemi ile nasıl mücadele edilecekti? Sorusunu sordu.

“ONU YAPMAYIN, BUNU YAPMAYIN”

-“Siz 1990 yıllardaki sağlıkta yaşadığımız yetersiz dönemleri mi özlüyorsunuz?” sorusunu da soran Canbey, “Son dönemde partinizin politikalarından ve sizin de yaklaşımlarınızdan bizim anladığımız şudur: “Aman hiçbir şey yapmayın, hastane yapmayın, yol yapmayın, köprü yapmayın” nasıl olacak bu iş? Bu “yapmayın” muhalefeti ile millete ne vaade ediyorsunuz. “Onu yapmayın, bunu yapmayın” diyeceğinize millete ne yapacağınızı söyleseniz ve anlatsanız” daha doğru olmaz mı?” dedi.

ŞEHİR HASTANELERİ KAPATILSIN DEDİNİZ Mİ DEMEDİNİZ Mİ?

Canbey, “Şahin’in daha önce ‘şehir hastaneleri kapatılsın’ diye demeç verdiğini sonrasında da ‘Ben kapatılsın demedim’ diyerek inkar siyaseti yaptığını belirterek, “Sayın Şahin, elinde bir belge dahi olmamasına rağmen “şehir hastanelerinde yolsuzluk yaygarası kopartıyor’ ne elinde belge var. Ne de bilgi ama sürekli yalan yanlış iddialarla kamuoyunun gündemini meşgul ediyor.

**

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, şehir hastaneleri ile ilgili sürekli iddialarda bulunan Fikret Şahin’in sorularına cevap verdi ve Şahin’i karalama yapmakla, yalan üzerinden siyaset üretmekle suçladı. Canbey, “CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, tüm dünyanın koronavirüs ile mücadelede sıkıntı yaşadığı bir dönemde, Türkiye için hayati bir işlev gören şehir hastaneleri ile uğraşmaya devam ediyor. Daha önce ‘şehir hastaneleri kapatılsın’ diye demeç veren sonrasında da ‘Ben kapatılsın demedim’ diyen Sayın Şahin, elinde bir belge dahi olmamasına rağmen “şehir hastanelerinde yolsuzluk yaygarası kopartıyor’ ne elinde belge var. Ne de bilgi ama sürekli yalan yanlış iddialarla kamuoyunun gündemini meşgul ediyor” dedi.

YALAN ÜZERİNE KURULU KARALAMA SİYASETİ

Canbey, “CHP Milletvekili Şahin, bazı sorular sormuş şehir hastaneleri ile ilgili kira bedeli soruyor. Sayın Şahin, “Her hizmetin bir maliyeti olur. Elbette şehir hastanelerinin kendi içinde dönen bir sistemi, maliyet analizi vardır. Bunu zaten ilgili yerlere sormuşsunuz cevabını da alırsınız. Ama benim asıl kafama takılan soru şudur? Hem elinizde bilgi olmadığını söylüyorsunuz hem de yolsuzluk yapıldığını iddia ediyorsunuz? Hem elinizde bilgi, belge yok hem yolsuzluk yapıldığını iddia ederek, millete hizmet eden şehir hastanelerini karalamaya çalışıyorsunuz. Şehir hastaneleri olmasaydı, yatak kapasitemiz bugün bu seviyelerde olmasaydı, teknolojik donanım bu seviyelerde olmasaydı bugün pandemi ile nasıl mücadele edilecekti? Siz 1990 yıllardaki sağlıkta yaşadığımız yetersiz dönemleri mi özlüyorsunuz? Son dönemde partinizin politikalarından ve sizin de yaklaşımlarınızdan bizim anladığımız şudur: “Aman hiçbir şey yapmayın, hastane yapmayın, yol yapmayın, köprü yapmayın” nasıl olacak bu iş? Bu “yapmayın” muhalefeti ile millete ne vaade ediyorsunuz. “Onu yapmayın, bunu yapmayın” diyeceğinize millete ne yapacağınızı söyleseniz ve anlatsanız daha doğru olmaz mı?”

 

DONANIMLI VE YÜKSEK TEKNOLOJİLİ 400 YATAKLI HASTANE

HANİ TOKİ’YE VERİLECEKTİ

 

Canbey, “Balıkesir Devlet Hastanesi inşaatı yapım süreci ile ilgili çalışmalar sürmekte olup, “Yeni Binasına gelince (Ek Bina değil) 400 yataklı aynen Atatürk Şehir Hastanesi gibi tek kişilik odaları ve tüm donanımı ile yeni bina olarak yapılması için yatırım planına alınmış bu minvalde zemin etütleri bitmiş proje ihalesi yapılmış proje çizimi bitme aşamasındadır. Anıtlar Kurulu Belediye ve diğer kurumlarla yazışmaları tamamlanmış ve tüm hızıyla aynı yerinde yeni binasının yapım süreci devam etmektedir. Donanımı ve yüksek teknolojisiyle yeni bir hastaneyi Balıkesirimize kazandıracağız. Ama biliyoruz ki, yine karalayacaksınız. Daha öncede hastanenin yapılmayacağını ve yerinin TOKİ’ye verileceğini iddia etmiş ve cevabını almıştınız. Bütün cevapları almış olmanıza rağmen hala karalamaya devam ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 

ŞEHİR HASTANESİNE KİRA ÖDENMİYOR

Milletin herşeyi çok iyi gördüğünü söyleyen Canbey, “Yine İlimizde bulunan Atatürk Şehir Hastanesi günümüz şartlarına en uygun şekilde inşa gelmiş ve 1100 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Tek ve iki kişilik odaları ile son derece konforlu ve teknolojik donanımı yüksektir. Kira da ödenmemektedir. Hastanelerin A grubu ya da B grubu olması konusu ilin ihtiyaçlarına ve hastanelerin birbirine yakınlığına göre belirlenmektedir. 3 kilometre ara ile 2 tane A grubu hastane uygulaması hem personel hem kaynaklarının etkin kullanılması açısından çok doğru değildir. Doktor olmanız nedeniyle bunu siz daha iyi bilirsiniz. Ak Parti’nin sağlık alanında yaptığı devrimi ucuz siyasetle karalama çabalarınız beyhudedir. Milletimiz herşeyi görmekte, devletimizin gücünü hem sağlık alanında hem de diğer ilanlarda hissetmektedir. Milletimiz hem Ak Parti’nin dünya ölçeğinde bir başarı olan pandemi ile macadelesini hem de CHP’nin özellikle son dönemde tavan yapan yalan siyasetini de görmektedir” diye konuştu.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...