EDREMİT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN
Canbey: Kadınlarımız baştacımız

Canbey: Kadınlarımız baştacımız

misi 2020-03-09 BALIKESİR'DEN HABERLER

Milletvekili Canbey Dünya Kadınlar Gününü "Kadın annedir ve cennet anaların ayağının altındadır." sözleriyle kutladı.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajda kadının ailenin temel taşı olduğunu belirterek Türk kadının, vefakâr, fedakar olduğunu, sevgi, merhamet ve hoşgörünün de simgesi olduğunu vurguladı.

Kadınların her alanda AK Parti hükümeti ile önemli kazanımlar elde ettiğini de söyleyen Canbey, "Kadınlarımız bizim için önemlidir, değerlidir. Ak Parti hükümetleri olarak Kadını hayatın her alanında hak ettiği konuma çıkartacak tedbirleri aldık, imkânları sağladık. Bundan sonra da, 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürürken, başımızın tacı olan kadınlarımızı her alanda daha ileriye taşımakta kararlıyız." dedi.

“Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz. Adaleti şiar edinen bir dinin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte inşa edeceğine inanıyor ve bunun için çabalıyoruz.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, "Başta şehit annelerimiz ve eşleri olmak üzere Emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum."diye konuştu.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...