KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Cezaevinde mi hastane de mi yatıyor?

Cezaevinde mi hastane de mi yatıyor?

Editör 2019-11-01 SÜRMANŞET

Cezaevinden Balıkesir’e ayar veriyor..

Adam cezaevinden AK Parti Milletvekillerine gider yapıyor…

15 yıl hapis cezası kesinleşen ve halen açık cezaevinde yatan Balıkesir’in bir numaralı gazetecisi(!) Emin Buldan cezasının büyük bir bölümünü siyasi torpil sayesinde Hastanede geçiriyor! Hastane’de yatması bir tarafa bir de günlük yazdığı yazılar nedeniyle Balıkesir’e ayar veriyor!

Adalet Bakanlığı ne yapıyor?

Bir açık cezaevinde, bir hastanede, sanırsınız ki tahliye olmuş, denetimli serbestliği yok. Üstelik günlük olarak başladığı siyasi yazıları ile AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Şubaşı ve Mutlu Aydemir’e ayar bile vermeye cüret edebiliyor!

Balıkesir’de yıllar süren yargılama sonrasında 15 yıl hapis cezası alarak tutuklanan gazeteci Emin Buldan’a kimler haber yaptırıyor? Balıkesir’de şaşalı sosyal yaşamı, havuzlu villası, Mercedes aracı ile gazetecilik yaparak(!) yaşamını sürdüren Emin Buldan, son günlerde bol bol hastaneye yatarak cezasını yatakta tamamlamaya çalışıyor! Sağlık sorunları nedeniyle Balıkesir'de Üniversite Hastanesine yatış yapan ve Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile aralarında ki buzları Eren’ler sayesinde eriten, Zekai Başkandan “seninle % 50 barışırım” diyerek geçmişin izlerini silerek tamamen duygusal bir bağ kurduğu ileri sürülen ünlü(!) gazeteci, kendisine bu rahatlığı sağlayanlara cezaevinden destek yazıları yazmaya başladı! Oluşturulan algılar ile ilk etapta Balıkesir AK Parti il Başkanı Ahmet Sağlam’ın üzerine oynayan, ardından da Milletvekili Yavuz Şubaşı’ya, Mutlu Aydemir’e“ işin derin siyasetinde ise Hedef il başkanlığını ele geçirmek! İlk kale burası! Cezaevinde mi hastane de mi? Yattığı belli olmayan Ünlü gazeteci(!) Emin Buldan, ikili ilişkileri sayesinde hem cezasını çekiyor, hem de kavgalı olduğu Kafaoğlu ile günah çıkartıyor!

İlk Hedef Ahmet Sağlam...

Balıkesir AK Partide, biten yerel seçimler sonrasında huzur beklenirken, daha şimdiden kılıçlar çekildi, saflar netleşti, sohbet toplantıları adı altında buluşmalar başladı. Ve ilk operasyon Ahmet Sağlam üzerinden oynanmaya başlandı…..

Hepsi iyi hoş da, Cezaevinden, hastaneden günlük yazıları ile ayar memuru gibi siyaseti dizayn etmeye çalışanlara, Adalet Bakanlığının, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığının bir sözü yok mu? Bu hükümlünün ayrıcalığı ne? Torpili kimden geliyor?

İşte Kamuoyu bunu merak ediyor!

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...