10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
DEVECİLER SÖZÜNÜ TUTTU!

DEVECİLER SÖZÜNÜ TUTTU!

misi 2024-01-30 SÜRMANŞET

DEVECİLER SÖZÜNÜ TUTTU!

YIKIM EKİPLERİ HAZIR! 2 GÜN İÇİNDE BOŞALTMASI BEKLENİYOR!

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Halkına verdiği sözü tuttu.

Ören’de denize sıfır çay bahçesini sonradan rakı sofrasına çeviren Erman Uysal’a soğuk duş!

Babası eski Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın peşkeş çektiği yer Burhaniye halkının kullanımına açılacak! CHP’li Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, göreve geldiği günden bu yana Burhaniye halkının yararına olan sosyal tesisler kazandırmaya devam ediyor. Belediye’ye ait olan yerin kamusal kullanım için terk edilmesi amacıyla yılbaşından önce yasal işlemlerini başlatan Deveciler, işletmeci gözüken Engin Koçak’ın yeni ortağı Erman Uysal’ın işgal ettiği alanı boşaltmamak adına direniyordu! Yasal süreci başlatan Burhaniye Belediyesi, Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü aracılığı ile yerin boşaltılması için sürenin dolmak üzere olduğunu, Rakı Sofrası olarak kullanılan çay bahçesinin kamuya terk edilmemesi halinde belediye yıkım ekiplerinin hazır beklediğini söyledi. Seçimlerden önce Burhaniye halkının kullanımına hazırlanacak denize sıfır 1,5 dönümlük alanda, ücretsiz denize girip, sosyal imkanlardan faydalanacak. Erman Uysal’ın sezonluk 40 bin dolar vererek rakı sefası yaptığı Martin Lounce’u Burhaniye Belediyesine iade etmemek adına direniyordu!

SIRA BURHANİYE BETON’DA

Burhaniye’de sorunun adı konumuna gelen Uysal’ların marifetleri bitmedi gitti! Eski Başkan Necdet Uysal’ın denize sıfır çay bahçesini oğlu Erman Uysal’ın gizli ortak olduğu Selena Çay bahçesinden sonra şehir merkezinde Gıda tesislerin içinde çevreyi kirleterek zarar verdiği gerekçesiyle boşaltılacağı öğrenildi. Şimdiye kadar birçok ceza yazılan Burhaniye Beton’un inadına çevreye toz- toprak çıkartarak, bölgenin kirlenmesine kasıtlı olarak devam ettiği ileri üşürülüyor. Burhaniye Belediyesine gelen şikayetler sonrası yasal işlemler başlatılırken, Geçici Ruhsatı bulunan işletmenin kapatılacağı belirtildi. Burhaniye Beton’un çevreyi kirlettiği alandan tahliyesiyle gıda üretimi yapan tesislerin rahat bir nefes alması bekleniyor.

Özel Haber: Doğan Doğan/Burhaniye

#ermanuysal #burhaniyebeton #martinlounce #selenaçaybahçesi #necdetuysal #burhaniyebelediyesi #alikemaldeveciler #çevrekirliliği #uysalşirketleri #burhnaniyedeçevrekirliliği

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...