MR ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
Dik duruşun adı, Serkan Sarı…

Dik duruşun adı, Serkan Sarı…

misi 2019-11-20 SÜRMANŞET

Balıkesir CHP’de en başarılı sürecini Serkan Sarı döneminde yaşadı. Tarihinde ilk defa 9 ilçede seçimi kazanma başarısı gösteren ekip sayesinde CHP’de yüzler güldü.

Genç yaşta siyasi yaşamında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Karesi Belediyesinde ve Büyükşehir Belediyesinde Meclis üyesi olarak birikimi ile örnek muhalefet olurken, İl Başkanlığı döneminde ise Belediye başkanlarının belirlenmesi ve partiye zarar veren yıllanmış kimliklerin yerini genç partilerine teslim ettirdi.

Tarihinde ilk defa bir il başkanı meydan okudu

Yerel seçim sürecinde Ahmet Akın’ın Balıkesir Büyükşehir Belediyesini kazanmasına kesin gözüyle bakılırken, Ankara’da oynanan siyasi oyunlar ile meydan İYİ Partinin sevilmeyen adayına bırakıldı. Kazanılan seçimi geri vermek anlamına gelen bu siyasi oyuna karşı dik duruşu ve tepkisiyle Türkiye gündemine oturan Serkan Sarı, bu çıkışıyla il başkanlığı koltuğunu kaybetme pahasına ilkeli siyasetin öncüsü oldu. Balıkesir’de CHP’nin her geçen gün ivme kazanması ve parti tabanında yenilenme hakaretinin öncülüğünü yapan Serkan Sarı, geçmiş dönemlerde il başkanlığı yapan ve Belediye Başkanlarının makam odalarında dayak yiyen il Başkanları gibi “kul-köle” olmayıp, bedel ödemek uğruna dik durmasıyla dikkat çekti.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...