23 NİSAN KUTLU OLSUN
DOĞALGAZ DOLGU VURGUNU

DOĞALGAZ DOLGU VURGUNU

misi 2023-01-17 SÜRMANŞET

DOĞALGAZ DOLGU VURGUNU

DOĞALGAZ’DA DOĞAL OLMAYAN İŞLER VARMIŞ!

Gözler Edremit Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma ile Cumhurbaşkanlığı tarafından uygulanacak yaptırıma çevrildi.

Enerji Bakanlığı ve EPDK incelemesi devam ederken, AKSA Doğalgaz geri vites yaparak bundan sonra ki boru hatlarında yönetmeliğe uygun dolgu malzemesi kullanmaya başladığı açıklandı.

Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan 10 Ocak Gazeteciler gününde Basın ile bir araya geldi. Gündemde bulunan “DOĞALGAZ DOLGU VURGUNU” konusunda bilgilendirme yapan Başkan Arslan, “tespit edilen sorunların giderilmesi için aramızda tutanak düzenledik” dedi.

İTİRAF GİBİ TUTANAK

19 Aralık 2022 günü Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde Vatandaşlarla bir araya gelen Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ve AKSA Doğalgaz Balıkesir Bölge Yatırım İzleme Şefi Samet Demiraslan, ilçede yaşanan sorunları dinledi ve çözüm önerilerini sundu. Edremit Belediyesi ile AKSA arasında 05.01.2022 günü bir tutanak tutularak yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri kayıt altına alındı.

Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ve AKSA Doğalgaz Balıkesir Bölge Yatırım İzleme Şefi Samet Demiraslan’ın imza altına aldığı tutanakta, “Altınkum ve İkizçay mahallelerinde 2022 yılında doğal gaz alt yapı çalışmalarına başlanılmıştır. Çalışmaların başında bant üstü dolgu malzemesi olarak kullanılan bypass malzemesi vatandaşlardan gelen yoğun tozuma şikayetleri ve imalatı gerçekleştirilen bölgelerde tranşelerde yaşanan çökmeler göz önünde bulundurularak EPDK Yetkili Müşavir firma, Edremit Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ve Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş yetkilileri tarafından alınan kararla stabilize malzeme ile değiştirilmesine karar verilmiştir.” Sözleri yer aldı.

Tutanak ’ta ilginç olarak belirtilen bir detayda ise Edremit Belediyesinin yasal uyarı yapmasından sonra ilgili firmanın yaptığı çalışmaların sorunsuz devam ettiği, Belediye Komisyon üyelerinin de çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

DÖŞENEN BORU HATLARINDA Kİ OLASI TEHLİKE NE OLACAK?

Haberlerimizden sonra normal dolgu malzemesine dönüldüğü ileri sürülürken, Haberlerimizden önce döşenen boru hatları ALLAHA EMANET!

Ses Medya Haber Merkezinin gündeme taşıdığı “Doğalgaz Dolgu Vurgunu” haberinden sonra, boru hatlarında standartlara uygun malzeme kullanıldığı belirtilirken, Atınkum mahallesine döşenen 55 kilometrelik boru hattının ne olacağına açıklık getirilemedi. Altınkum, İkizçay, Orjan, Denetko, Havran, Burhaniye İskele ve Gömeç’te aynı sorunların görülmesine sessiz kalındığı, adeta vatandaşların kaderleriyle baş başa bırakıldığı görüldü. Yetkili makamların “Görmezden, duymazdan, bilmezden” geldiği “dolgu vurgunu” gözler Edremit Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma ile Cumhurbaşkanlığı tarafından uygulanacak yaptırıma çevrildi. EPDK tarafından yasal denetim ve numune alınması beklenirken, Enerji Bakanlığının Milletvekillerinin verdiği soru önergelerine nasıl cevap vereceği merakla bekleniyor!

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...