KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Dursunbey’e gitmeniz için sağlıklı bir nedeniniz var artık…

Dursunbey’e gitmeniz için sağlıklı bir nedeniniz var artık…

Editör 2019-11-20 SÜRMANŞET

Dursunbey’de bulunan Amenist taşı adeta doktor gibi! Birçok sağlık sorununa iyi geldiği belirtilen doğal ve değerli taşın “şifa” dağıttığı bilgileri sosyal medya sayfalarında yer aldığı görüldü.

Balıkesir’in doğal değerleri bitmiyor. Her karış toprağından bereket fışkıran Balıkesir’ değerli taşlar bakımında da zengin bir il. Balıkesir’in Dağ bölgesi ve kırsal ilçesi olarak Dursunbey’de bulunan “Ametist” taşının faydaları saymakla bitmiyor. Bu taş Şifa ve değer bakımından en güçlü taşlardan biri olan Ametist olduğu bu taşın duygusal anlamda iç huzur bulmak noktasında psikolojik etkisi olduğu da belirtiliyor.

Sarhoşluğu yok eden taş: Ametist

Dursunbey’in Güğü köyü yakınlarında çıkartılan Ametist, kuvars ailesinden mor ya da mavi-mor renkli bir taştır. Asırlar boyunca değişik uygarlıklarda sevgi ve beğeniyle kullanıldığı kaynaklarda yer alıyor. Amenist, Asya ve Mısır"da mühür olarak değer kazandı. Eski çağlarda “sarhoşluğu yok eden taş” olarak biliniyor. O zamanlarda bir kısım kadeh, çanak, kap gibi şeylerin birçoğu ametistten yapılırdı. Ametist, endokrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizler ve enerji verir. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi ve Meditasyon için en ideal taşlardan olduğu belirtiliyor.

Dursunbey’in Güğü köyünde bulunan ve çıkartılan Ametist Taşının psikolojik anlamda faydası olduğuna inanılan bilgiler…

-Nazara ve düşük enerjilere karşı koruma sağladığı kabul edilir.

-Cilt hastalıklarına karşı etkilidir.

-Göz hastalıklarına, alerjiye, migrene, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.

-Endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendir, kanı temizler ve enerji verir. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi vardır.

-Yoğunlaşma için en ideal taşlardandır.

-Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitif enerjiye dönüştürür.

-Depresyona karşı faydalıdır.

-Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle size negatif enerji veren insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.

-Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur.

-Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü azaltarak beyin gücünü yükseltir.

-Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.

-Kişiyi rahatsız eden düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

-Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir.

-Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan bir süre önce elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kabus görmeyi de engeller.

-Kanser oluşumunu engeller. (ufacık, minicik damla hapı)

-Deri hücrelerinin yenilenmesini ve dolayısıyla tenin güzelleşmesini sağlar.

-Kan dolaşım sistemini korur ve tedavi eder.

-Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar.

-Vücudu toksinlerden temizleyerek kişiyi hayata döndürür.

Taşınızı toplayacağı negatif enerjilerden arındırmak için (yaklaşık 2-3 haftada bir) toprak altında 1 gün süreyle bekletmeniz ve dolunay zamanında dışarıda bırakmanız önerilir.

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...