MR ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
EDREMİT BU HİZMETLERİ UNUTMADI...

EDREMİT BU HİZMETLERİ UNUTMADI...

misi 2021-04-12 SÜRMANŞET

EDREMİT BU HİZMETLERİ UNUTMADI...

Edremit eski Belediye Başkanını Yunus Bozbey döneminde yapılan hizmetleri özledi. 2004-2009 yılları arasında Edremit Belediye Başkanlığı yapan ve Belediyecilik alnında Edremit’in en fazla hizmet aldığı yıllar mazide kalırken, Edremit halkı o dönem gelen hizmetlere hasret kaldı.

YUNUS BOZBEY İLE “HİZMET DÖNEMİ”

Edremit ilçesi Balıkesir’in en fazla göç alan yapısıyla Balıkesir’in merkez hariç en büyük ilçesi oldu. Belediye bütçesiyle de Balıkesir’in en büyük bütçesine sahip olan Edremit, hizmet beklentisinde sınıfta kalırken, Eski Belediye Başkamı Yunus Bozbey döneminin hizmetlerini mumla arar oldu! 2004-2009 yılları arasında Edremit Belediyesi olan Yunus Bozbey, “ Vaatlerimizin ve hedeflerimizin altında ezilmedik. İlçemize söz verdiğimizden çok daha fazlasını kazandırdık. Halkımızın hizmetine sunduk ”Belediye sarayı, Kazdağı içme suyu, Körfez havaalanı, Kapalı spor salonu, Toplu konutlar (TOKİ), Edremit devlet hastanesi, Adliye sarayı, Muhtarlıklar, Aş evi, Hasat sonu şenlikleri - Zeytin tarım fuarı, Zeytin festivali, Edremit gençlik şöleni, Edremit çocuk şenliği, 2.Uluslararası Klasik Türk sanat müziği kampı, E.S.O.J.E - Elektrik kablolarının yer altına alınması, Yaşanası mahalleler projesi, Terzioğlu sosyal tesisleri, Cumhuriyet sosyal tesisleri, Eski trafo sosyal tesisleri, Darsofa sosyal tesisleri, Oruçoğlu sosyal tesisleri, Yeni mezarlık, Kapalı pazar yerleri, Güreş sahası, Diş hastanesi, Cumhuriyet meydanı, Şehit Hamdibey meydanı, Şükrü Tunar kültür merkezi (ŞTKM), Meslek edindirme kursları (EDMEK), Çeyiz satış mağazası, Sağlık Ocakları gibi birçok hizmet Açıklamasıyla yaptıklarını sıralamıştı.

“YOLSUZLUK DÖNEMİ”

Görevde bulunduğu dönem içinde yaptığı Belediye Hizmet binası ile Edremit’i gelecek yıllara hazırlayan Bozbey’in 2019 yılı seçimlerinde çeşitli entrika ve ihanetlerle seçimi kaybetmesinin sağlanmasından sonra Edremit Belediyesini dikiş tutmadı! O dönem göreve gelen MHP’li Tuncay Kılıç’ın Edremit Belediyesini yolsuzluk ve birçok suç dosyası ile operasyonlara taşıması ve tutuklanmasıyla devam eden “vurgun” dönemi, beyaz sayfa operasyonu ile noktalanmıştı. Halen Burhaniye ağır Ceza Mahkemesinde o dönemin sorumluları ve başkanı yargılanıyor veya ceza aldı.

“YAN GELİP YATMA(!) DÖNEMİ”

MHP döneminin karanlık dönemi (2009-2014) sona ererken 65 yıl sonra ilk defa CHP’nin Edremit Belediyesini almasıyla umutlanan vatandaşlar, Büyük hayal kırıklığı yaşadı. Edremit’te yüksek oy alarak seçilen dönemin Belediye Başkanı “Yan gelip yatarak” Edremit’in 5 yılını heba etti. Edremit halkı kaybettiği 10 yılını “gerileme dönemi” olarak değerlendirdi.

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...