10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
EDREMİT’İ KURTARIN!

EDREMİT’İ KURTARIN!

misi 2021-11-11 YAZARLAR

EDREMİT’İ KURTARIN!

Edremit son dönemlerde yaşadığı olaylarla gündeme geliyor! Adli olayların artış göstermesi, Uyuşturucu satışlarının merkezi konumuna gelmesi Edremit’in adını karalıyor!

Edremit, Yeşili, Mavisi, Tarihi, Kazdağı, Denizi, Termali, Denizden akan suyu ile bilinen nezih bir sahil bölgesiyken, bugün Cinayet, Uyuşturucu gibi her yerde meydana gelen olayların adeta merkezi konumuna gelerek yaşanması zorlayan bir yaşam alanına dönüşmüş durumda!

Son olarak, Uyuşturucu çeteleriyle mücadele eden 30 yaşında Abdülkadir Güngör adlı Polisimizin şehit edilmesiyle bardak taşmıştır! Artık mızrak çuvala sığmaz olmuştur! Devletimizin daha ciddi tedbirler alması ve özellikle Uyuşturucu konusunda Edremit’in daha fazla kirlenmemesi için, sizleri radikal çözümler almaya davet ediyoruz!

Yaşanan olayları uzaktan seyretmek yerine, geçici çözümler bulmak, ciddi olayları savuşturmak yerine köklü çözümler istiyoruz! Kimsenin 4 yaşında bir kız çocuğunun gözyaşının akmasına müsaade etmemesi gerekmektedir! Canlar yanmasın, çocuklar ağlamasın, babasız, anasız kalmasın!

KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART!

Edremit’te yıllardır savsaklanan KENTSEL DÖNÜŞÜM projesine Devlet el atmalıdır! Suç ve suçlu üretme merkezi konumuna gelen yerlerin rehabilite edilmesi, suç oranlarının makul, doğal seviyelere çekilmesi gerekmektedir! Suçluyla mücadele kapsamında personel eksikliği varsa giderilmeli, kamu kurum ve kuruluşlarında liyakatli, tecrübeli, kendisini görevine adamış üst düzey görevliler konuşlandırılmalıdır! Eş, dost, arkadaş muhabbetleriyle emeklilik için zaman öldürülen bir yer olmamalıdır! İş adamlarıyla şirin fotoğraflar çektirilip poz vermek yerine, halkın içine girilmeli, sorunlar dinlenmeli, çözümler üretilmelidir! Topyekûn mücadele dönemi gelmiş ve geçmiştir! Siyasetin içinde olanlar da elini taşın altına sokmalı, zamana yaymak yerine akılcı, hızlı, toplumu rahatlatıcı kararlar almalıdır! Merkezi ve Yerel yönetimlerin el ele vererek ortak projeler üretmesinin adımları ufakta olsa atılmaya başlamıştır! Ancak, yeterli değildir! Bugünü kurtaran çözümler değil, Edremit’in geleceğini aydınlatacak ve rahatlatacak çözümler için hızlı adımlar atılmalıdır! Hızlı göç akımının önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceği aşikar olduğundan, plan ve programlar buna göre uygulamaya sokulmalıdır!

Bugün canımız yandı, bir hayat daha söndü! Ne için Uyuşturucuyu Edremit’e sokmamak için! Peki yarın?

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...