ASPARK PROJESİ BAŞLIYOR
EDREMİT’TE 23.695 ÖĞRENCİ KARNE HEYECANINI YAŞADI

EDREMİT’TE 23.695 ÖĞRENCİ KARNE HEYECANINI YAŞADI

misi 2019-06-18 SÜRMANŞET

2018-2019 Eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle  birlikte tüm yurtta olduğu gibi Edremit ilçemizde de öğrenim görmekte olan 13 anaokulu, 34 ilkokul, 26 ortaokul ve 19 lise olmak üzere toplam 92 okulda, 23.695 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Karne heyecanına ortak olmak amacıyla öğrencileri yalnız bırakmayan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Koç, Nihat Tansoy İlkokuluna geçerek saat 10.30’da düzenlenen karne törenine katılarak,  öğrencilerin karne sevincini paylaştılar.

Karne, öncelikle öğrenci davranışlarını değerlendiren bir belgedir, notlar sonraki iştir, diyen Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç: “Öğrencilerimizin başarıları, kendilerini, ailelerini, tüm eğitim camiasını ve en nihayetinde ülkemizi ilgilendiren çok mühim bir husustur. Bu nedenledir ki öğrencilerimizin almış oldukları karneler yalnızca onların değil herkesin bu konudaki tutum ve başarısını gösteren bir ölçüt niteliğindedir. Edremit eğitim ailesi olarak öncelikli amacımız çocuklarımızı her anlamda bilgili, donanımlı, sürekli okuyan, okuduğunu yorumlayan, yorumladıklarını hayata geçiren her açıdan donanımlı bireyler olarak geleceğe hazırlamaktır. Öğrencilerimiz sırf karne notlarına göre değerlendirmemelidir. Hiçbir insan her yönüyle dört dörtlük olamaz, hatasız olmak insana özgü bir durum değildir. Çocuklarımıza her halükârda değer vermeli, eksiklerini tamamlamaları için desteklemeli, onları değerli bir insan olarak yetiştirmeliyiz. İlçemizde eğitim faaliyetlerimizin tümünde her zaman yanımızda olan ve bizlerden desteklerini asla esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın Ali Sırmalı’ya, başarılı ve sorunsuz geçen bir eğitim yılının tamamlanmasında emeği geçen ve özveri ile çalışan müdürlüğümüz personeline, okul müdürlerimize ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, okul personellerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.

Kaymakam Ali Sırmalı: “Sevgili öğrenciler; öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilçemizde oldukça başarılı geçen bir yıldı. Özellikle Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde yürütülen BENGİ projesi kapsamında Edremit; akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda Balıkesir’in en başarılı ilçelerinden birisi haline geldi. Edremit’in eğitim alanında gösterdiği başarı bizim için gurur vericidir. İnşallah gelecek yıllarda da bu başarımız katlanarak artacağına inancımız tamdır. Sevgili gençler; Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında en önemli faktör eğitimdir. Sizler ne kadar kaliteli yetişirseniz, ne kadar nitelikli olursanız, ne kadar başarılı olursanız, ne kadar vatan, millet sevgisiyle, değerlerimizle buluşursanız ülkemiz de o seviyede gelişmiş, kalkınmış olacak. Bu nedenle sizlerin en iyi koşullarda eğitim alması için devletimiz tüm imkânlarını seferber etmekte, bizler de elimizden gelen gayreti göstermekteyiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyetinin büyük hedeflerinin olduğu vurgulayan Edremit Kaymakamı Sırmalı: “Sevgili gençler, ülkemizin büyük hedefleri var. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması ve dünyada söz sahibi güçlü ülkeler arasında yer alabilmesi için hepimize önemli görevler düşüyor. Bu nedenle her zamankinden daha fazla çalışmak zorundayız. Bu nedenle yaz tatilinde bol bol kitap okuyarak kişisel gelişiminize katkıda bulunmanız oldukça faydalı olacaktır.” dedi.

Okuldaki öğretmenleri başarılarından dolayı kutlayan Kaymakam Sırmalı: “Yoğun bir eğitim öğretim döneminden çıkan öğretmenlerimizin fedakârca gayretleri sayesinde öğrencilerimiz bilgi ve beceriyle donandılar. Öğretmenlerimizin özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...