EDREMİT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN
Edremit’te “Doğanın Çizgileri” sanatseverlerle buluştu

Edremit’te “Doğanın Çizgileri” sanatseverlerle buluştu

misi 2019-07-09 GÜNCEL HABER

İbrahim Elman’ın 81. kişisel sergisi açıldı

Edremitli fotoğraf Sanatçısı İbrahim Elman’ın hazırlayıp sunduğu “Doğanın Çizgileri” isimli fotoğraf sergisi, Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’nda sanatseverlerle buluştu.

Fotoğraf sergisinin açılışını Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan gerçekleştirdi. Fotoğrafçılık alanında çeşitli ödüller almış, başarılı sanatçı İbrahim Elman’ın objektifine yansıyan ve arşivinden özenle seçtiği, doğadan büyüleyici kesitler sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Birçok dernek ve vakfın kurucu başkanlığını üstlenmiş, asıl mesleği ise kerestecilik olan tanınmış İş Adamı İbrahim Elman, fotoğrafa olan ilgisinin lise yıllarında başladığını belirtti. Elman, “Bugüne kadar 81 kişisel ve ikisi yurtdışında olmak üzere 16 karma fotoğraf sergisinde yer aldım. FSK, ZEYFOD, BASAF, BEAFSAD ve Ahlat Fotoğraf derneklerinin aktif üyesiyim. Türkiye ve Dünyayı gezerek fotoğraf çekmeyi seviyorum. Biyolojik yaşımın ilerlemesine rağmen 40’lı yaşların ruhuyla yaşamımı sürdürüyorum. Fotoğrafa olan tutkum nedeniyle ömür boyu fotoğraf çekmeyi istiyorum” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’da sergiyi büyük bir zevkle gezenler arasındaydı. Arslan, “Bize doğaya farklı bir bakış açısıyla bakma fırsatı sunan Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Elman’a çok teşekkür ediyorum. Her sanat faaliyetinin Edremit’i biraz daha öne taşıdığı bilinci içerisinde sanatı ve sanatçıyı destekleyeceğim.” İfadelerini kullandı.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...