EDREMİT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN
ELİF HOCANIN KATİLİNE CEZA YAĞDI…

ELİF HOCANIN KATİLİNE CEZA YAĞDI…

misi 2021-07-06 SÜRMANŞET

ELİF HOCANIN KATİLİNE CEZA YAĞDI…

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETE İLAVE OLARAK 59 YIL CEZA VERİLDİ

Edremit’te tüyler ürperten bir Cinayete kurban giden Edremit Lisesi İngilizce öğretmeni Elif Denizer Isparta’nın katili Recep Kırtıl’a Burhaniye Ağır Ceza mahkemesinden hak ettiği ceza verildi.

 

28 Şubat 2017 yılında medyana gelen vahşi cinayette, gece vakti Balkondan evine girerek  tornavida ile öldürülen İngilizce öğretmeni Elif Denizer Isparta’nın katili olarak polisin yakalamıştı. Katil, Recep Kırtıl’ın 4 yıl süren yargılama sonucunda Ağırlaştırılmış Müebbet cezasının yayın sıra, 59 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Elif Hocanın katiline hiçbir indirim maddesi uygulanmazken, olası ceza yasası indirimlerinden de yararlanmayacak.

 

Edremit’e kâbus yaşatan cinayet!

 

Edremit’te birçok insanın günlerce uykusuz kalmasına ve korku dolu günler yaşamasına neden olan vahşi cinayetin nedeni “Hırsızlık” olarak kayıtlara geçse de perde arkasında ki hesaplaşma bir türlü aydınlatılamadı! Elif Denizer ailesinin mal varlığı ve miras paylaşımı nedeniyle kardeşi Murat Denizer ile yaşadıkları sorunlar akıllarda soru işareti olarak kalırken, cinayet öncesi verilen milyonluk senetler ve sonrasında icrayla satılan malların nedeni anlaşılamadı!

 

ADALET YERİNİ BULDU

 

Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Davada, Katil Recep Kırtıl'ın Elif İsparta'ya yönelik eziyet çektirerek kasten öldürme suçunun yanı sıra, Kırtıl’ın bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya yakalanmamak amacıyla eylemini gerçekleştirdiği suç kastının yoğunluğu nedeniyle Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İle Cezalandırılmasına, Ayrıca Recep Kırtıl'ın , Elif İsparta'ya yönelik gece vakti cebir kullanarak konut dokunulmazlığını ihlal etme suçunu işlediği için 2 Yıl 1 Ay Hapis Cezası İle Cezalandırılmasına. Bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında ölmesinden yararlanarak hırsızlık suçunu işlediği anlaşıldığından 7 Yıl Hapis Cezası İle Cezalandırılmasına, eylemin gece vakti işlediği anlaşıldığından eylemine uyan TCK'nın 143 maddesine göre cezasının yarı oranında artırılarak neticeden 10 Yıl 6 Ay Hapis Cezası İle Cezalandırılmasına, mala zarar verme suçunu işlediği için 2 Yıl 1 Ay Hapis Cezası İle Cezalandırılmasına, Cinayetin yanı sıra cinsel saldırı suçunu işlediği için 18 Yıl Hapis Cezası İle Cezalandırılmasına. cinsel saldırı eylemini silahla işlediği için 27 Yıl Hapis Cezası İle Cezalandırılmasına karar verildi.

 

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/BURHANİYE

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...