KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
En fazla oyu Yasin Sağay aldı

En fazla oyu Yasin Sağay aldı

Editör 2020-07-08 SÜRMANŞET

Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay, CHP,MHP ve DP’den oy alarak Encümene en fazla oy alarak seçilen meclis üyesi oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye encümeni için 9 ay görev yapmak üzere seçim yapıldı. Encümende en yüksel oyu Başkan yardımcısı ve Karesi Meclis üyesi Yasin Sağay aldı. 93 meclis üyesinin katıldığı oylamalarda 52 oy alan Sağay’a CHP ve DP’den oy geldi. Buna göre Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu 51, Meclis üyesi Zeynep Özdemir 50, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy 49 ve Altıeylül Meclis üyesi Birol Şahin 49 oyla encümene seçildiler.
Diğer aday olan kişiler ve aldıkları oy ise, CHP’den Burhanettin Ağabeyoğlu 43, İYİ'den Ömer Öztürk 42, Bağımsız Mehmet Karaboğa 42, CHP’den Canan Kırdar 41, İYİ’den Mehmet Sertan Ertan 37 ve İYİ’den Metin Özpınar aday listesinde olmadığı halde 6 oy aldı. 14 Meclis üyesi bulunan İYİ’nin kendi adaylarına bile oy vermediği ve kendi içinde çatlaklar oluştuğu yorumları yapıldı.

Balıkesir Büyükşehir Meclisinde Başkanla Beraber 94 üye bulunuyor. Buna göre 45 AK Parti, 29 CHP, 14 İYİ, 2 DP, 2 MHP ve Bağımsız olarak dağılıyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...