10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
HAVRAN DA 3 MAYMUNU OYNAMIŞLAR

HAVRAN DA 3 MAYMUNU OYNAMIŞLAR

misi 2024-05-17 SÜRMANŞET

HAVRAN DA 3 MAYMUNU OYNAMIŞLAR

UYSAL’IN PAPTIKLARI GÖRMEMEK İÇİN KAMU GÖZÜNÜ KAPATMIŞ!

YILLARDIR DOKUNULMAYAN UYSAL’A DEVLET DOKUNMAYA BAŞLADI!

UYSAL’IN AK PARTİYE VERDİĞİ ZARARI KİMSE VERMEDİ!

Eski Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın Havran’da kurduğu kaçak ve yasal olmayan tesisleri için cezalar kesilmeye başladı!
Ak Parti’de eski Belediye Başkanlığı yaptığı için Bürokrasinin adeta kol kanat gerdiği ve yaptığı yasal olmayan işlere adeta dokunmayan, görmezden gelen ve üç maymunu oynayan kamu kurumları harekete geçti. Uysal’ın Havran Mescit Mahallesinde bulunan Kum eleme-yıkıma tesisi yıllardır Havran çayına pislik akıtırken kafasını çeviren kamu kurumları, yayınlanan haberler sonrasında harekete geçerek peş peşe cezalar yazmaya ve kaçak tesisleri mühürlemeye başladı!

MALİYE HAZİNESİNDE Kİ 125 ZEYTİN AĞACINI KESMİŞ!

Çevrecilerin göstermelik eylemleri nedense Havran’da Necdet Uysal’a uğramamış! Bunu fırsata çeviren Uysal şirketleri Devletin 13 dönümlük arazisine bile çökmüş. Burada bulunan zeytin ağaçlarını zaman içinde keserek kendisine yeni kaçak alanlar yaratmış. 125 Zeytin ağacının katledilmesine sadece siyasi kimliği nedeniyle dokunulmayan Uysal ailesi, Havran’da ki bütün işlerini kendi kafalarına göre büyütmüş, işgal etmiş ve kurum uyarılarını ciddiye almamış!

DEVLET GÜCÜNÜ VE VARLIĞINI NİHAYET GÖSTERDİ!

Havran Kaymakamlığı, Edremit Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yaptığımız haberler sonrasında denetimine giden ekipler işgal edilen maliye Hazinesine ait 12.675 m2 alanda 2 adet konteyner ile 1 adet prefabrik yapı inşa edildiğini belirledi. Bu alanın Kırma taş ve kum eleme stok sahası olarak kullanıldığının tespit edildiğini, geriye dönük ecrimisil işlemlerinin başlatıldığını ve Necdet Uysal’dan yasal tazminat talep edileceği, Ayrıca yine işgal edilen 3000 m2’lik bir alanın 2007-2018 tarihleri arasında Fatma Okur adlı kişiye kullanılması için verildiği ve işgalden dolayı ecrimisil uygulandığı, 1000 m2’lik bir alanın ise Şaban Kara adlı kişinin 2011-2023 tarihleri arasında işgalinde olduğu ve ecrimisil uygulaması yapıldığını geri kalan 9675 m2 ‘lik alanın 2011-2018 tarihleri arasında, 12.675 m2’si 2018-2023 tarihleri arasında Hafriyat sahası olarak kullanıldığı ve Necdet Uysal’a işgalden dolayı ecrimisil tahakkuk ettirildiği belirtildi. Kaçak olarak yıllardır kullanılan alanlar için Necdet Uysal’ın Milli Emlak’tan kiralama talep ettiği, işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

HAVRAN İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ YASAL İŞLEM BAŞLATTI

Uysal şirketlerinin yasal olmayan , kaçak, imar ve çevre kirliliği yaratıp yasa ve yönetmeliklere uymadığının tespit edildiği ve Mescit Mahallesinde Kum çakıl ocağı, kum taş yıkıma eleme tesisi için izin verildiği ancak, yapılan incelemede tahsis edilen parsel dışına çıkılarak komşu parsel ile dere yatağında faaliyet yapıldığı, Toprak koruma projesi kapsamında taahhütnamede belirtilen hususlara uyulmadığı, toplamda 125 zeytin ağacının söküldüğü tespit edilerek Zeytincilik kanunu gereğinde para cezası uygulandığı belirlendi.

KAÇAK BİNA VE PARKE TAŞ ÜRETİM TESİSİ KURMUŞ!

Havran Belediyesinin yetki alanında kalan ve Kaçak yapılarla parke taş üretimine başlayan, kafasına göre takılan, Necdet Uysal’la ilgili olarak Havran Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “163 Ada 35 nolu parsel Maliye Hazinesi adına kayıtlı taşınmazın içinde Necdet UYSAL tarafından yapılan ruhsatsız yapı 29.04.2024 tarih ve 2024/5 yapı tatil zaptı ve raporu ile 3194 sayılı İmar Kanunun 32. Maddesine istinaden mühürlenmiştir” açıklaması yapıldı!


Özel Haber: Doğan Doğan/Havran

#havranbelediyesi #balıkesirçevreşehircilikmüdürlüğü #balıkesirvaliliği #havran #necdetuysal #uysalkırmataş #havraninönüköyü #zeytincilikyasası #kaçaktesis #çevrekirliliği #havrançayınıkirletiyor #uysalkaçakinşaatyapıyor #ermanuysal #sondakikaedremit #doğandoğanözelhaber #balıkesir #edremit #akparti #chp #tbmm #kocaseyitköyü #büyükdereköyü #eminersoy #ahmetakın #balıkesirbüyükşehir #havrankaymakamlığı #edremitcumhuriyetsavcılığı #akpartiyezararverdi #havrandaüçmaymun
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...