10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
HAVRAN’DA ALLAHA EMANETMİŞ!

HAVRAN’DA ALLAHA EMANETMİŞ!

misi 2023-03-02 SÜRMANŞET

HAVRAN’DA ALLAHA EMANETMİŞ!

AKSA’nın Balıkesir’e attığı GAZ’IK her yerden fışkırıyor!

Devletten ihale alan ancak ihale yönetmelik ve şartnamelerine uymadan doğalgaz boru hatları döşemeye devam eden AKSA, Havran’da olası bir patlama ihtimalinde “direkten döndü”
Balıkesir’in merkez dahil her ilçesinde sorun yaşatan ve Devlet yetkilerinin görmezden geldiği Doğalgaz boru hatlarında yaşanan “dolgu vurgununda" 3 maymunu oynayanlar, Halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürüyorlar! AKSA Doğalgaz’ın alt yüklenicisi AKDEN Doğalgaz ve onun yancısı Çavdar Hafriyat Balıkesir’de at koşturuyor! Bu yamuk işleri denetlemesi gereken ARZ Mühendislik ise Sponsor olduğu firmaları tarafsız gözle denetlemek yerine “dandik dolgu vurgununa gözyumuyor” iddiaları gündemdeki yerini koruyor!
Bunun en somut örneklerinden biri ise Havran’da yaşandı. Bir inşaat çalışması esnasında Doğalgaz Boru hatları ortaya çıktı! İşin en ilginç tarafı ise “Botu hatlarının geçtiği noktada uyarısı “doğalgaz” şeritlerinin çıkmaması olduğu ileri sürüldü. İnsan hayatının bu kadar ucuz olduğu memleketimizde Doğalgaz şirketlerinin aleni yaptıkları yolsuzluğu görmezden gelen yetkililerin halen neyi beklediklerinin bilinmediği oldu!

HAVRAN’DA YAŞANAN OLAYIN “MARMARA” GAZETESİNDEKİ HABERİ:

OPERATÖRÜN DİKKATİ FACİAYI ÖNLEDİ!

İlçedeki Kaymakam lojmanı önünde yapılan inşaat çalışması sırasında yüzeye çıkan doğalgaz borusu ilçe halkına panik yaşattı.
Alınan biglilere göre, Havran Kavaklı Park ve Kaymakamlık lojmanı önünde bulunan bir inşaat çalışması esnasında doğalgaz boruları ortaya çıktı. İddiaya göre, iş makinesi, doğalgaz borusunu ortaya çıkardı. Boruları gören vatandaşlar korku ve panik yaşadı. Kazı yapılan iş makinası operatörünün doğalgaz borularını görüp durması yaşanabilecek facianın önüne geçti. Yaşanan olay sonrası doğalgaz borularına hala aktif olarak gaz verildiği iddiaları büyüdü. İddialara karşılık yetkililer ise; “Doğalgaz boru hattının içinde bulunan gaz boşaltıldı” cevabını verdi. Aydın Enes ERBAŞI
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...