10 KASIM ATAMIZI ANIYORUZ
Hayran Kaldı…

Hayran Kaldı…

misi 2021-11-09 BALIKESİR'DEN HABERLER

Hayran Kaldı…

Altıeylül Belediyesinin öncülüğünde Büyükşehir’in de destek verdiği Eğitim yuvasını yerinde incelediler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezine hayran kaldı. Kendisi de eğitimci olan Başkan Yılmaz, Balıkesir’de ilk defa “Çocuk Üniversitesi” olarak inşa edilen eğitim ve sosyal projelerin yürütüleceği merkezi inceledi.

Altıeylül Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yapılan ve 30 milyon liraya mal olan tesisi incelerden hayranlığı ifade etti. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın büyük önem verdiği örnek projenin yakın zamanda eğitime başlaması bekleniyor. Çocuk Üniversitesi olarak anılan eğitim ve sosyal tesisin işleyişine, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı da eğitmen olarak destek verecek. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “ Altıeylül Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yapılan ve en kısa zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde incelemelerde bulunduk. Hemşehrilerimizin birçok alanda faaliyette bulunmalarına imkan tanıyacak Gelişim Merkezimiz ilçemiz için hayırlı olsun.” Dedi.

Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezinin incelemesine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Yasin Sagay, Büyükşehir Meclis üyesi Kemal Aydın, Altıeylül Belediye Başkan yardımcısı Fikrettin Kocaman ve Basın müdürü Halil Baran katıldılar.

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...