EDREMİT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN
İŞÇİ HAKLARINI YİYEN SAKA’YA YARGI YOLU…

İŞÇİ HAKLARINI YİYEN SAKA’YA YARGI YOLU…

misi 2019-10-24 POLİTİKA

Sözde Sosyal Demokrat olacak! 30 yıllık emekli başkan işçilerin yasal haklarını yemiş!

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bursa Rehberlik Ve Teftiş Grup Başkanlığı eski Başkan Kamil Saka döneminde işçilerin yasal haklarını vermediği, keyfi uygulama yaptığı için yargılanacak!

Ses Haber merkezinin yaptığı haber sonrasında Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bursa Rehberlik Ve Teftiş Grup Başkanlığı inceleme başlattı. Edremit Belediyesi Temizlik işlerinde yapılan Bakanlık müfettişleri denetimlerde oluşturulan rapor ciddiye almayan eski Başkan KAMİL, yüzlerce işçi yasal sosyal haklarını vermediği için şikayetçi edilmişti. Hakların gasp edilmemesi adına inceleme yapılmasını, alınan kararları uygulamayan Belediye yetkilileri hakkında yasal işlem yapılmasını talep edilmişti.

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bursa Rehberlik Ve Teftiş Grup Başkanlığı yaptığı incelemede; özetle şikayete konu işyeri hakkındaki teftiş rapor sonucunun işyerinde uygulanmadığının belirtildiği, dolayısıyla işyerinde idari anlamda teftiş yapıldığı, yapılan teftişe ilişkin rapor sonucunun uygulanmaması iddiası hakkında bu aşamada ayrıca idari açıdan yapılacak bir işlem bulunmadığı, “KONUNUN YARGIYA İNTİKAL ETTİRİLMESİ GEREKTİĞİ DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.” Denildi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...