10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Karanlıkta kalan dosyaları kim aydınlatacak?

Karanlıkta kalan dosyaları kim aydınlatacak?

misi 2024-05-01 SÜRMANŞET

Karanlıkta kalan dosyaları kim aydınlatacak?

Akın’ların İşlediği suçları itiraf eden akrabaları 13 gün sonra öldürüldü!

Milyonlara hükmediyorlar ama gözleri aç….


Edremit Belediyesine yapılan operasyon sonucu aile boyu Cezaevine giren Akınlar ailesi uslanmak bilmiyor! Hangi taşı kaldırsanız altından Akın ailesi çıkıyor!

Son olarak Akçay Plajını ele geçirmek için dönemin Belediye Başkanı ile kirli ve akçeli işlere girdikleri için, Güvenlik güçlerinin bir gece ansınız paketlediği Akın’lar ailesinin adı emekli Polis memuru Kemal Sel’in aracına silahlı saldırı olayıyla gündeme geldi.
Edremit’in Kadıköy bölgesinde Atakent sitesini yapan Akın ailesi, site yönetimini de ele geçirmek ve sitede at koşturmak adına tehditler savurdukları ve site yönetimini kaybetmelerinden sonra yeni yöneticinin aracını kurşunladılar!

Derebeyimisiniz?

Akın ailesi hakkında bitmeyen iddialar ve azmettirme olayları ayyuka çıktı! Milyonluk lüks araçlarla gezerek hava atan aile fertlerinin tehdit iddiaları bitmek bilmedi! Aile hakkında onlarca dosya adli makamlara intikal ederken, paranın gücü yine devreye girdiği iddia ediliyor! Yasal olmayan kirli işlerini aklamak adına rüşvet mekanizmasını devreye soktukları ileri sürülüyor!

Atakent sitesinde olayla bitmek bilmiyor!

Akın ailesinin uzun süre bölge dışında kaldıktan sonra affedilen kardeşleri İhsan Akın’ın Edremit’e geri dönmesiyle beraber adeta “nerede kalmıştık?” sözü uygulanmaya başlandı! Atakent sitesinden sattığı dairelerden komisyon alarak yerleşen İhsan Akın’ın, site yönetimini bırakmak istememesi üzerine olaylar patlat vermeye başlıyor! İlk olarak site yönetimine aday olmak isteyen Erol Kasap adlı kat maliki, Genel kurul toplantısına 2 gün kala, site önünde bulunan zeytinlik araziden gelen 2 kişi tarafından darp edilerek yönetime aday olmaması yönünde tehdit edildiği iddia edilirken, İhsan Akın’ın genel kurulda site sakinlerinin tepkisi üzerine adaylıktan çekilmek zorunda kaldığı belirtiliyor. Yeni yönetim oluşturan Atakent sitesi Kemal Sel’i yeni yönetici olarak seçiyorlar! Eski site yönetiminin yolsuzluk yaptığını belirleyen yeni yönetim, yasal alacak takibi başlatmak için icra işlemi başkattığı süreçte Avukat Coşkun Akın siteye gelerek yeni yönetimi tehdit ettiği iddiaları sonrasında silahlar patlıyor!

Yeni Yönetici emekli Polis’in aracına silahlı saldırı yapılıyor!

Ata Kent Sitesinin yeni yöneticisi seçilen Kemal Sel’in 09.05.2019 günü evinin önünde aracıyla giderken 2 kişinin aracına silahlı saldırısını yara almadan atlatırken, saldırganların kaçtığı belirleniyor. 10 KN 336 plakalı aracıyla evinin önünden ayrılırken aracın arkasından 2 silah sesi ile ateş edilen yeni yöneticinin aracına 8 saçma isabet ediyor. Jandarma tarafından başlatılan soruşturma esnasında Burhaniye yönünden gelen 10 RT 404 plakalı bir aracın hızla kaçtığı tespit ediliyor. Atakent sitesinin yan tarafta bulunan zeytinliklerinde saklanan ve olayı gerçekleştirdikten sonra kaçan 2 kişi Jandarma tarafından yakalanıyor. Eski Yönetici İhsan Akın’ın akrabaları, Burhaniye Akın Petrol’de çalışan Melik Akın ve arkadaşı Atakan Ağa hakkında yasal işlem başlatılıyor!

Sihirli eller devreye gidiyor!

Akın ailesinin uzun elleri her yere yetişirken, Aile büyüklerinin şüpheli olduğu olayın örtbas edilmesi ve kapatılması için ailenin acil toplantı yaptığı iddia ediliyor. Daha önce de başka bir operasyon da tutuklanan Avukat Ayhan Akın’ın kirli ilişkileri ve kirli parasıyla durumdan vazife çıkartan birilerine 2019 yılında 25 bin lira ödeme yapıldığı iddiaları ortalıkta çalkalanmaya başlıyor! Üstü kapatılan olay küllenmeye bırakılırken, Akın Ailesinden Mehmet Bahattin Akın’ın konuşmasıyla oluşan yeni deliler kapsamında dosya yeniden açılıyor. Olayın baş şüphelisi Melik Akın hakkında verilen ek kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın Edremit Sulh Ceza Hakimliğinin 08/11/2021 tarih ve 2021/5106 sayılı kararı ile kaldırılıyor.

Bu kararın kalkmasında en önemli etkenin aile için iç hesaplaşmaları ve Burhaniye’de bulunan akrabaların pis işlerde kullanılarak 2.sınıf insan yerine konmaları ve tetikçi gözüyle görülmelerine duyulan tepkinin yer aldığı ileri sürülürken, Mehmet Bahattin Akın olaydan 2 yıl sonra verdiği ifade ile dosya yeniden canlanıyor! 15.10.2021 tarihinde Güvenlik ekipleri Mehmet Bahattin Akın'ın ifadesini alarak yaşanan olayın aydınlatılmasına katkı sağlıyorlar.
Karanlıkta bırakılmak istenen Öldürmeye teşebbüs, silahlı saldırı ve mala zarar verme, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması ve 6136 sayılı kanun kapsamına girdiği iddia edilen suçlar kapsamında elde edilen beyana dayalı bilgi de “silahlı saldırı günü birlikte oldukları Atakan Ağa ile konuştuğunu, Atakan Ağa'nın kendisine Melik Akın ile birlikte Burhaniye’den 10 RT 404 plakalı araç ile Edremit Kadıköy Eroğlan Mahallesine gittiklerini, Atakent Sitesi önünde Kemal Sel’e aracıyla seyir halindeyken ateş ettiklerini, iki el ateş ettikten sonra zeytinlik araziye doğru kaçtıklarını, daha sonra Melik Akın'ın araç ile Atakan'ın yanına gelerek aracına aldığını, daha sonra olay yerinden ayrıldıklarını kendisine Atakan Ağa'nın anlattığını, ayrıca olaydan önce Atakan Ağa'da kamuflajlı kılıf içerisinde bir tüfek gördüğünü” söylemesiyle, bazı malum kişilerin üstünü örtmeye çalıştığı dosya yeniden alevleniyor!

Akın’lar içinde iç hesaplaşma başlıyor!

“Konuşursam beni öldürürler”

Gerçekleri anlattı: 13 gün sonra öldürüldü!


Burhaniye Akın Shell Benzin istasyonda çalışan Mehmet Bahattin Akın, Akın ailesinin yaptığı bütün pis işleri anlatmak istediğini ancak can güvenliğinden endişe ettiğini, Atakent Yöneticisi Kemal Sel’e söyleyip yardım istiyor. “Konuşursam beni öldürürler” diyerek yaşadığı tehdit ve baskılar gördüğünü ileri süren Akın’ların amcasının oğlu verdiği ifade ile Mahkemesinin seyrini değiştirirken, dosya yeniden açılarak adaleti sağladığı ifadeden 13 gün sonra öldürülüyor! Edremit adliyesinde mahkeme ifadelerinde Mehmet Bahattin Akın, konuşmak istediği ve Akın ailesinin karıştığı olaylar zincirini anlatmak istediği ve “beni öldürürler” dedikten sonra hayatını kaybetmesi dikkat çekerken, olay basit bir vaka gibi sessizliğe bürünüyor!
Edremit Kadıköy’de bulunan Atakent sitesinde basit bir yöneticilikle patlak veren olaylar zinciri Edremit 3. Asliye Ceza Mahkemesinin Melik Akın ve Atakan Ağa isimli kişileri suçlu bularak “Silahla Tehdit ve Mala zarar verme” suçlarından 1 yıl 8 ‘er ay hapis cezasına ve 100 gün adli para cezası verilmesi ve cezanın 5 yıl süre ile HAGB uygulanmasıyla neticeleniyor.

Azmettiriciler NEREDE?

Adaletin arandığı günümüzde, yıllardır aile yakınlarının dosya kapattığı, Akın ailesinin ekonomik güçleri, yaptıkları işler ve sürekli olarak Kara para ve azmettirme, silahlı saldırı, yaralama, Rüşvet Almak ve Vermek, Kamu Kurum veya Kuruluşlarının İhalesine Fesat Karıştırmak, Özel Belgede Sahtecilik, tehdit, kamu mallarına el koyma, akaryakıt yolsuzluğu, rüşvet, irtikap, haksız mal edinme iddiaları gibi olaylarla kamuoyu önüne çıkmaları alışkanlık haline gelirken ailenin en büyüğü olan İhsan Akın’ın ikamet ettiği eski yönetici olduğu binada yaşanan emekli bir Polisinin silahlı saldırıya uğrama olayında; 15 kilometre ileride Burhaniye’de Akın Shell Petrolde çalışan amcanın oğlu Melik Akın’ın, Edremit’e gelerek silahlı saldırı gerçekleştirmesinde yönetici Kemal Sel ile nasıl bir bağlantısı olduğu? Neden ateş ettiği? Kimden emir aldığı? Azmettiricinin kim olduğu? Kardeşi Mehmet Bahattin Akın’ın ifade verdikten 13 gün sonra öldürülmesi iddiaları soru işaretlerini barındırılması üstü örtülen, zaman aşımına bırakılan ve gizemli kalan başkaca suç iddialarının Devletin güvenlik güçleri tarafından titizlikle araştırılması ve Kamu vicdanının rahatlatılması bekleniyor.

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit-Burhaniye

#ayhanakın #remziakın #ihsanakın #akınakın #cansınakın #melikakın #mesutakın #akınpetrol #akınshell #akınavm #akınkipa #edremit #balıkesir #jandarmagenelkomutanlığı #adaletbakanlığı #egm #içişleribakanlığı #balıkesirvaliliği #balıkesirkom #balıkesiremniyetmüdürlüğü #akınsitesi #atakentsitesi #kadıköyedremit #akçay #akınailesi #akınlar #bufilmbitmez #çoşkunakın #avukatçoşkunakın #zeytinağaçları #shell #sondakikaedremit #doğandoğan #özelhaber #burhaniyepolis

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...