19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Körfezin Balkonu hazır…

Körfezin Balkonu hazır…

Editör 2021-05-29 SÜRMANŞET

Körfezin Balkonu hazır…

500 bin turist için yolları açtılar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Körfezinin Turizm alanında hamle yapması için Altınoluk Kalyon seyir terası için dağ-taş demeden yolları açtılar.

Büyükşehir Belediyesinin iş makinaları "Körfezin Balkonu" olarak bilinen Şahindere Seyir terası için yol çalışmalarının kalan kısmını bitirdiler. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan, beraberinde Büyükşehir ekibiyle Şahinderesinden seyir terasına giden yol çalışmalarını yerinde incelediler. Turizm sezonun öncesinde yol yapım çalışmaları da bitirilmiş oldu. 1 Hazirandan itibaren Edremit Körfezinde yoğun bir hareketlilik beklenirken, Yılda 500 bin kişinin Körfezin Balkonundan Edremit’i seyretmesi bekleniyor.

Büyükşehir destek oldu, Teras bitti.

Şahindere Kanyonu Cam seyir terası için Kültür turları başlarken, planlama sürecinde hedef 500 bin turist olarak açıklanmıştı. Kazdağlarından Edremit Körfezini seyretmek için Büyükşehir Belediyesi ve Orman Bakanlığı el el vererek kısa sürede “Körfezin Balkonu” olarak bilinen Teras hizmete açıldı. Yılda yaklaşık 500 bin ziyaretçinin hedeflediği proje kapsamında, Kazdağlarının tanıtımını da yapılacak. Bu nedenle projeyi hazırlayarak Edremit’in turizmin geliştirilmesine katkı sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Balıkesir Şube Müdürlüğü’ne ve projenin hazırlanmasında emek harcayan tüm kurumlarımıza teşekkür edildi.

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...