EDREMİT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN
Koskoca firma kaçak çalışıyor

Koskoca firma kaçak çalışıyor

misi 2020-07-07 SÜRMANŞET

Uysal takla attırmak konusunda rekor kırıyor! Hocaoğlu’ndan gizli ortaklığı Belediye Başkanlığı sonrasında ortaya çıkan Uysal, işletme ruhsatı olmayan yeri Betonsa’ya kiraladı. Kaçak olarak çalışan işletme hergün onlarca beton mikseri ile Burhaniye ve çevresine servis yapıyor. Burhaniye Kaymakamlığı ise kaçak çalışan Holding işletmesini seyrediyor

Uysal “gizli ortak”

Belediye Başkanlığı döneminde adı yolsuzluk ile anılan ve özel yaptığı işler ile servetine servet katan Necdet Uysal, şehir merkezinde beton santrali açarak rant kapısını açmıştı!
Başkasına ait olduğu ileri sürülen Batıbeton firmasına Mıcır ve alt yapı malzemesi satış için alım garantisi alan baba Uysal, 5 yılda Beton santralinin sahibi oldu!

İlk etapta %30 hisse ile gizli ortak olan Uysal, diğer ortak olan Edremit’in güçlü firması MERTAŞ’ın % 30 hissesini de satın aldı. Hocaoğlu’nun borçlarına karşılık hisselerini de alan Uysal’ın 5 yılda şirketin tamamını ele geçirdiği ileri sürüldü!

Hastaneye yakın alanda sanayi tesisi açılamaz, çalışamaz!
Uysal’ın şirket satışı sonrasında ruhsat için başvurmasıyla gerçek ortaya çıktı. Burhaniye Belediye Meclisi 5 Eylül tarihinde AKP’li meclis üyelerinin de oy birliği ile şehir merkezindeki beton santrallerinin kaldırılmasına karar verdi. Meclisi takip etmeyen Uysal, yeni ruhsat için Ören Beton adına kurduğu ve oğlu Erman Uysal ile ortak olduğu şirket adına başvuru yapınca eski ruhsat iptal oldu. Ancak yeni ruhsat ise meclis kararına takıldı. Böylece Deveciler eski başkan Uysal’a ilk golü atmış oldu. Uysal’ın şehir merkezinde kalan beton santrali ile Batı Beton’a verdiği torpilli ruhsat elinde patladı. Sonrasında ise BETONSA’ya ruhsatı meclis kararı ile iptal edilen yeri kiraya verdi. Holding bünyesinde beton santrali çalıştıran BETONSA, aylardır Burhaniye’de Hastaneye yakın alanda sanayi tesisinini kaçak çalıştırıyor. Burhaniye Kaymakamlığının aylardır kaçak ve ruhsatsız çalışmasına göz yumduğu alan için bu karara onay veren el kaldıran meclis üyeleri de aldıkları karararın nasıl çiğnendiğini seyrediyor. Söz konusu Burhaniye olunca gerisi teferrüt diyenler kaçak tesislere nasıl izin verdiği merak ediliyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...