10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
MİLYON DOLARLIK TESİSİ NASIL ELE GEÇİRDİLER?

MİLYON DOLARLIK TESİSİ NASIL ELE GEÇİRDİLER?

misi 2024-02-13 SÜRMANŞET

MİLYON DOLARLIK TESİSİ NASIL ELE GEÇİRDİLER?

Davut Gedikli ve ortaklarının inanılmaz yükselişleri!

Aliağa’da başlayan ortaklık yapısı Milyon dolarlık servetlere nasıl dönüştü?

Olmayan para ile Milyon dolarlık Gemi Söküm tesisini aldılar! Bu da yetmezmiş gibi Altınoluk’ta 20 dönüm denize sıfır Eraltın otel olarak bilinen tesisi aldılar!

Altınoluk’ta bulunan turistik tesisin yaklaşık 500 milyon lira değer biçildiği, Aliağa Geni Geri Dönüşüm alanına ise 1 milyar lira değer biçildiği ileri sürülürken, bu derece büyük paraların konuşulduğu tesislerin hangi para ile alındığı merak konusu oldu!

Hangi sihirli el değdi?

Aliağa’da sihirli eller, Devlet Bankalarından alınan hatırlı krediler ve Aliağa Gemi Söküm tesislerinin en büyük bölgesinde 3 parseli almak, Altınoluk’ta değer biçilemeyen milyon dolarlık Eraltın oteli alan ekip, bir anda milyonlarca dolarlık mal varlığına konduktan sonra birbirleri savaş açtılar!

Aliağa’da bulunan ve paha biçilemeyen Gemi söküm tesisini Adem Sorgulu adlı iş adamına Milyon dolarlar ödeyerek alan kişilerin Bankalardan yüksel miktarda kredi alarak sahip oldukları mal varlığı için verilen kavga bitmedi! Aliağa’da rant kavgası halen bitmezken, Devlet büyüklerinin adını kullanarak 5 yılda dudak uçuklatacak servetin konuşulduğu bir ortama sahip olanların Devletin Denetleme kurumları tarafından incelenmesi ve Nüfuz kullanan kişilerin tespit edilerek haklarında TCK hükümleri çerçevesinde yasal işlem başlatılması isteniyor.

Nüfuz kullananlar var!

TCK Maddesine göre Nüfuz kullanmanın suç olduğu bilinirken, Şirket ortakları bazı Devlet büyüklerinin adını “aile” olarak kullanıp, rüyalarında göremeyecekleri mal varlığına sahip oldular! Ağlayanın malı gülene hayır getirmez ata sözünün yaşandığı olaylar zincirinde Kaf Teknik Yapı A.Ş., Cunda Gemi Geri Dönüşüm A.Ş., İzmir Gemi Geri Dönüşüm Ltd.Şti ve Sugurya Gemi Geri Dönüşüm A.Ş. adlı şirketlerinde Mustafa Arslan, Özlem Arslan, Muhsin Arslan, Davut Gedikli, Adem Sorgulu, Özay İpek, Gemisander Başkanı Kamil Önal adlı kişilerin şirketleri ele geçirmek adına birbirlerine girdikleri iddiaları silahların çekilmesine uzanan kavgaların yaşanmasına neden oldu.

Kim bu kadın?

Aliağa’da yaşanan olaylar zincirinde Sugurga Gemi Söküm tesisine gelen Azeri bir kadının ajan olduğu ileri sürülerek şirketin içine sızdığı ve şirket ortaklarını birbirine düşürdüğü iddia edilirken, ortaklar kavgaya tutuşup şirketleri batırma noktasına getirerek olaylar zincirini tetiklediği belirtiliyor! Sayara G. Adlı bu Azeri kadının, Türkiye’nin en büyük Gemi Söküm tesisini sabote ederek ortaklar arasına nifak tohumları serpiştirdiği ve lüks hayatına devam ettiği öğrenildi.

İzmir’de 60 katlı gökdelen ihalesinin Türkiye’nin saylı Holdinglerinin elinden alınmasıyla Vakıf Gayrı Yatırım Ortaklığından %30 kat karşılığı gibi adeta bedavaya alınmasıyla başlayan rant kavgalarında, İZPEK İnşaat sahibi Özay İpek’in mahkemede verdiği ifade şok etkisi yarattı! Bazı hatırı sayılı kişilere Arabalar, hediyeler, araç kayıt kartları, kredi kartları, evler, paralar ve çekler verdiğini iddia eden Özay İpek adlı iş adamı dolandırıldığını iddia ederek bazı “aile” üyeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu iddiaların araştırılması için Cumhurbaşkanlığından talepte bulunulduğu ve Nüfuz kullanan kişilerin tespit edilmesi istendi.
Aliağa ve Balıkesir bölgesinde haberleri araştıran ve inceleme yapan Haber ekibimize karşı Komplo kurmak adına Nüfuz kullanan Avukatlardan Halil İbrahim Serbest adlı kişinin Hukuk dışı çalışmalar yaparak "suç uydurmak" adına görüşmeler yaptığı da belirlendi.

Özel Haber: Doğan Doğan/Aliağa
#aliağa #suguryagemigeridönüşüm #altınerotel #davutgedikli #mustafaarslan #özlemarslan #halilibrahimserbest #kamilönal #özayipek #karaağaç #gömeç #cumhurbaşkanlığı #edremit #ayvalık #cundagemigeridönüşüm #kaftennikyapı #sayara #toki #aliağabelediyesi #aliağakaymakamlığı #izmir #akparti #muhsinarslan #raotel #karşıyaka

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...