KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma

Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma

Editör 2019-08-19 BALIKESİR'DEN HABERLER

 

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerince jandarma sorumluluk bölgesinde; özellikle söz, nişan, düğün gibi kutlamalar ile sair zamanlarda korku, kaygı ve panik yaratacak şekilde havaya ateşli silahlar ile ateş açılmaması ve açık alanlarda silah kullanılmamasına yönelik "Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma" uygulamaları kapsamında ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması maksadıyla icra edilen istihbari çalışmalar ve yürütülen önleyici kolluk faaliyetlerinde;

Gömeç İlçesinde şüpheli E.Y.'nin almış olduğu alkolün etkisiyle kendisine ait ruhsatlı (9) mm. çaplı tabanca ile havaya ateş ettiği tespit edilmiş olup, müdahale edilen devriyeler marifetiyle şüpheli E.Y. yakalanmış, olayda kullanılan tabanca ele geçirilerek muhafaza altına alındı

Savaştepe ilçesinde şüpheli Ö.D.'nin kendisine ait ruhsatlı (9) mm. çaplı tabanca ile havaya ateş ettiği tespit edilmiş olup, müdahale edilen devriyeler marifetiyle şüpheli Ö.D. yakalanmış, olayda kullanılan tabanca ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Karesi ilçesinde … … göleti yanında piknik yaparken tabanca ile havaya ateş edip kendilerini videoya çekip ve sosyal medyada yayınlayan (2) şahsın yapılan araştırma ve kimlik tespit çalışmaları sonunda İ.İ ve O.İ. olduğu tespit edilmiş olup, söz konusu (2) şüpheli yakalanmış, olayda kullanılan (1) adet 9 mm çapında tabanca muhafaza altına alınmıştır.

Her üç olayda da yakalanan şüpheliler E.Y, Ö.D., İ.İ. ve O.İ. hakkında ilgili ilçe Cumhuriyet Savcılarının talimatı ile adli tahkikata başlanıldı.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...