KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
ÖREN MODERN ÇARŞISINA KAVUŞUYOR

ÖREN MODERN ÇARŞISINA KAVUŞUYOR

Editör 2019-11-05 SÜRMANŞET

Ören’e yeni yapılacak modern çarşı projesi mecliste tanıtıldı.

Örenle ilgili yeni projesini geçtiğimiz ay ören esnafıyla paylaşan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, bir ay gibi kısa bir sürede Ören’in yeni çarşısının ilk proje taslağını meclis görüşmelerinde Meclis üyelerine yaptığı sinevizyonla tanıttı.

Ören’in komple yenilenerek yeni bir vizyon kazanacağı proje için Başkan Deveciler “30 yıldır atıl durumda olan Ören Çarşımızı bu projemizle kaybettiği vizyona kavuşturarak, Turizm açısından ivme kazandıracağız” şeklinde konuştu. Başkan Deveciler projeyi yakın zamanda Ören esnafıyla da paylaşarak çalışmalara başlayacaklarını belirtti. Başkan Deveciler projenin, gerek Ören esnafının, gerekse ziyarete gelen yerli yabancı misafirlerin beğenisini kazanacağını ifade etti.
Konuşmasının devamında Deveciler “Biz yaptık siz yapmadınız dersek Burhaniye kaybeder. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere diğer partiden temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Onlar ‘Her yatırım Burhaniye’nin geleceği için’ dedikleri için bu birlikteliği sağlıyoruz ve projelerimizi beraber yapıyoruz.
Yaklaşık 6 bin m2 alan üzerinde uygulanacak yeni çarşı doğal yapıya zarar vermeden portatif çelik ve ahşap malzemelerden yapılan dükkanlardan oluşacak. Modern bir vizyona sahip olacak. Ören çarşısı ayrıca özel donatı alanları ile birlikte sanatsal alanlar ve eserlerle donatılacak.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...