10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
SEÇİM ÇALIŞMASINA ALEVİ DERNEKLERİ İLE BAŞLADI...

SEÇİM ÇALIŞMASINA ALEVİ DERNEKLERİ İLE BAŞLADI...

misi 2020-08-15 SÜRMANŞET

CHP Balıkesir Milletvekili ve çiçeği Burnunda Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir ve Körfezde Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yolculuğuna Alevi Kültür Dernekleri ve Cem Evleri İle Başladı...


CHP Genel Başkan yardımcısı olduktan sonra, ayağının tozu ile Balıkesir’e gelen Ahmet Akın, ilk olarak Perşembe günü Balıkesir’in Akarsu ,Çandır ve Balıklı mahallelerini ziyaret etti. Ardından Cuma günü ekip olarak Edremit Körfezine geçen Akın, ilk olarak Küçükkuyu’da Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve Küçükkuyu Alevi Kültür Derneği Ziyareti ardından Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan ile görüşmesine devam etti. Beraberinde Balıkesir CHP il Başkanı Serkan Sarı, Milletvekili Ensar Aytekin ve Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ile beraber, Altınoluk Alevi Kültür Derneği, Zeytinli Pir Sultan Abdal Derneği Ziyareti, Zeytinli Hacı Bektaş Veli Derneği Ziyaret edildi. Balıkesir’e dönen ve Cumartesi günü Ayvalık programı için tekrar Edremit Körfezine gelen Akın, bura da ilk olarak Ayvalık Pir Sultan Abdal Derneği, Ayvalık İlçe Örgütünde Sertifika Teslimi yaptı. Daha sonra da Burhaniye Alevi Kültür Derneği Ziyaretini yaptıktan sonra Türkmenlerin Geleneksel Sarıkız hayrı için Kazdağlarına Sarıkız’a çıktılar.

Büyükşehir için “Erken çıkan yol alır….”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 2019 yılında yarı yolda bırakıldığı ve tepkilere rağmen İYİ Partiye bıraktıkları Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlık adaylığı için bu sefer işini şansa bırakmak istemiyor. Örgütlerden tam destek alan Akın, bu amaçla seçim çalışmalarına erken başladı. Hedef kitle olarak ise CHP’nin kalesi konumunda olan Alevi oylar için Alevi Kültür Dernekleri ve Cem evleriyle görüşmelere başladı. Çantada keklik görünen Alevi oyları için yola çıkan Akın, yaptığı ziyaretlerden olumlu sonuçlar adlı. Büyükşehir Belediyesi için erken yol alan Akın’a sosyal Medya’da Büyükşehir logolu paylaşımında Büyükşehir Belediyesi’nin burcuna CHP bayrağı dikeceğiz. Ahmet Akın varsa Bende varım” paylaşımları yapılması dikkat çekti!

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...