19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
ŞİMDİ OKULLU OLDU..!

ŞİMDİ OKULLU OLDU..!

Editör 2021-06-09 SÜRMANŞET

ŞİMDİ OKULLU OLDU..!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMAYA TAHSİLİ YETMEYİNCE OKULA BAŞLADI!

CHP Balıkesir Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, olası Büyükşehir adaylığı için okumaya karar verdi. Özel Beykent Üniversitesinde öğrenci kaydı yaptıran Ahmet Akın, siyasi çalışmalarından fırsat buldukça okula gidiyor!

Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümüne kaydının yaptıran CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Üniversite diploması almak için 4 yıllık okula kaydını yaptırarak yıllar sonra tekrar öğrenci sıralarına oturdu! Yıllardır siyasetin içinde tartışma konusu olan “Lise mezunu” iddialarını sonlandırmak adına başarıyla yürüttüğü siyasi hayatında devam etmek ve hedeflerine ulaşmak için önündeki tek engeli kaldırmak adına yıllar sonra tekrar öğrenci sıralarına oturup eğitim almaya başladı!

CHP, AKILLI HAMLE YAPARAK AHMET AKIN’I GERİ ÇEKTİ..

2019 yerel seçimlerinde tartışmalı bir şekilde CHP’nin geri çektiği Balıkesir Büyükşehir adayı Ahmet Akın’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmaya tahsilinin yetmediği ortaya çıktı! Balıkesir’de Millet ittifakının ilk adayı olarak açıklanan CHP Milletvekili Ahmet Akın’ın sürpriz bir şekilde CHP Genel merkezi tarafından geri çekilmesiyle yerine İYİ Partiden İsmail Ok aday gösterildi. İsmail Ok’un aday gösterilmesinde Büyükşehir Yasasının “4 yıllık Yüksel Öğrenim kurumlarından mezun olması şarttır” maddesinin bulunduğu belirtildi. CHP’nin bu durumu fark etmesiyle olası bir siyasi kaos yaratmamak adına sessizce İsmail Ok’u öne sürdüğü ileri sürüldü. Son dakikada alınan bu karar, CHP örgütlerini ayağa kaldırmış ve Balıkesir CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP genel merkezine bile tepki göstermişti! Sonradan yelkenleri suya inen il Başkanı, bir daha sesini soluğunu çıkartamamıştı.

GERÇEKLER SONRADAN ORTAYA ÇIKTI!

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere kadar Üniversite mezunu olup eline diplomasını alıp almayacağı bilinmezken, CHP’liler Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesini kazanmasına kesin gözüyle bakılyor! CHP ve Bozulmazsa Millet İltifatının tek adayı olarak öne dürülen Ahmet Akın’ın, yeni okulunda başarılı olması ve devamsızlık yapmaması gerekiyor. CHP Genel Başkan yardımcısı Ahmet Akın’ın İzmir Atatürk Lisesinden mezun olduktan sonra İngiltere’de Cambridge Eurocenter’da Dil ve Ekonomi dallarında eğitim aldığı sertifikaları bulunuyor.

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/BALIKESİR

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...