10 KASIM ATAMIZI ANIYORUZ
ŞİRKETLERİN GİZLİ ORTAĞI CİNCİ HOCA(MI)?

ŞİRKETLERİN GİZLİ ORTAĞI CİNCİ HOCA(MI)?

misi 2021-07-10 GÜNCEL HABER

ŞİRKETLERİN GİZLİ ORTAĞI CİNCİ HOCA(MI)?

AYVALIK’IN ÜNLÜ CİNCİ MEDYUMUNUN ALİAĞA’DAKİ ŞİRKETTE NE İŞİ VAR?

Ayvalık’ın Hacıveliler köyünde patlak veren Medyum Murat olayının bir ayağı da Aliağa’da çıktı! Ayvalık Hacı Veliler Köyünde cinleriyle meşhur olan ve sonrasında çevresindekileri “medyum” olduğuna inandıran ŞARLATAN HOCA her işe burnunu sokmuş! Aliağa’da yaşanan bir şirket olayında cinci Hoca Range Rover aracıyla soluğu şirkette aldı. Yasal olarak hiçbir yetkisi olmayan Cinci Hocanın Sugurya Gemi Söküm şirketinin gizli ortağı olduğu ileri sürüldü.

CİNLERİYLE POLİSİ VE YARGIYI ETKİ ALTINA ALMIŞ!

Ayvalık’ta ve çevresinde etki altına aldığı kişilere cinleriyle korku salarak, dini inançlarını istismar ederek ekonomik çıkar elde etmişler. Derman Çiftliğinin Dolandırıcılık şebekesi kısa zamanda milyonluk servetlerine ulaşırken, cüzdanları olduğu kadar adli sicilleri de şişmeye başlamış. Cinci Hoca hakkında, Haksız mal edinme ve kara para aklama gibi birçok iddia bulunurken, MASAK tarafından mali suçların ve para kaynaklarının araştırılması bekleniyor.

GİZLEDİĞİ SUÇ ORTAKLARI KİM?

Ayvalık’tan Aliağa’ya suç ortaklarını kurtarmak amacıyla lüks aracıyla giden Medyum Murat Yüzgünç’ün “Benim alakam yok” dediği şirkete 34 TM 9998 plakalı Range Rover marka lüks aracıyla gittiği tespit edildi. Aynı şirket önüne, yine birlikte ticaret yaptığı Muhsin Arslan’a ait 34 TM 9999 plakalı siyah Range Rover marka aracıyla gelmesi tesadüf olmadığını gösterdi. Aliağa’da Ticari Faaliyet adı altında şirket operasyonlarında büyük ağabey Mustafa Arslan’ın da bulunduğu, Cinci Hocanın desteği ve etkisiyle elde ettikleri mal varlıklarını kız kardeşleri Öznur Arslan üzerine geçirdikleri belirlendi.

HOCA KUTSAL İTTİFAK KURMUŞ!

Ayvalık-Aliağa Arasında Her Dolabı Çeviriyorlar. Masum insanların dini duygularını istismar ederek milyonlarca lira vurgun yapan Organize suç örgütünün, Aliağa’da da birçok olaya karıştığı ve Siyasi Nüfus kullanarak bazı iş adamlarının mallarına çöktükleri ileri sürüldü. Eski İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin ve birçok bürokratın adını kullanıp siyasi güç gösterisinde bulunarak Devletin kurumlarını etki altına aldıkları iddiası skandal olarak değerlendirildi. Cumhurbaşkanın Kayınbiraderi Ali Gülbaran ve Damadına ait şirketlerin adını kullanarak piyasadan iş takibi, kredi çekim işleri adı altında şahsı menfaat temin edip, şirketler üzerinden borçlandırma yaparak kredi çektikleri ve elde edilen paraları ise Cinci Hoca aracılığıyla kara para aklama ve saklama işleri yaptıkları resmi kayırlarda yer aldı.

ALİAĞA’DA KARIŞMADIKLARI OLAY KALMAMIŞ

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde KOM ve Jandarma ekiplerinin yakından takip ettiği şikâyetler sonrası Aliağa’dan Mustafa, Muhsin ve Öznur Arslan kardeşlere uzandı. Ayvalık’ta Yatları, katları ve son model Range Rover araçları bulunan bu kardeşlerin Medyum Murat Yüzgünç ile piyasada iş adamlarının mallarına çöktükleri ve milyonlarca lira mal varlığı ile saltanat sürdükleri ileri sürüldü. Aliağa’da Halk Bankasında yaşanan Silahlı Tehdit, Şantaj, Dolandırıcılık, Resmi ve özel belgede sahtecilik, İflas ve 10 numara yağ kaçakçılığına kadar birçok olayın içinde dolaylı veya direkt olarak bu isimlerin geçmesi güvenlik güçlerinin dikkatini çekti.

YARGIDAKİ DOSYALARI KİM AKLIYOR

Cinci Hocanın Aliağa’da bulunan gizli ortaklarının Danıştay’da bulunan onlarca dosyasını FETÖ taktiğiyle kurtardığı devletin milyonlarca lira vergi ve ceza alacağını sildirdiği iddia edildi. Danıştay’da aklanan ve devam eden dosyaların incelenmesi isteniyor!

Gömeç ve Ayvalık bölgesinde Medyum Murat Yüzgünç adlı kişinin çevresindekileri Cinleriyle korkutarak, Medyum olarak tanıttığı, bu sayede birçok üst düzey siyasetçi ve Bürokratla bir araya gelerek, Yüksek yargıya intikal etmiş dosyaları kapattırmaya çalıştığı iddia edildi.

Medyum Murat olarak bilinen kişinin Aliağa bağlantılı ortaklarının karıştığı 10 Numara kaçak yağ ve vergi usul kanununa muhalefet suçlarından yüksek miktarda vergi cezaları ve borçlarından kurtulmaya çalıştıkları öğrenildi. Cumhurbaşkanının ailesine kadar uzanan dolandırıcılık olayında, aylardır bir arpa boyu yol alınamazken, yaşanan olayları ortaya çıkartan ve haber yapan gazetecilere karşı Ayvalık Adliyesinde yayınlanan haberlere jet hızıyla erişim yasağı kararları alınıyor!

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/BALIKESİR

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...