23 NİSAN KUTLU OLSUN
Su çalıştayı başladı

Su çalıştayı başladı

misi 2022-01-08 SÜRMANŞET

Su çalıştayı başladı

Sürdürülebilir Şehirler Projesi için su Çalıştayı Ayvalık’ta toplandı.

Balıkesir Entegre Kentsel Su Yönetimi Projesi Körfez Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Bilgilendirme Toplantısı ve Çalıştayı Ayvalık'ta gerçekleştiriliyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “ Proje kapsamında su temini ve atıksu hizmetlerine erişimi artıracak uygulamaları hayata geçiriyoruz. Hedefimiz dirençli bir şehir inşa ederken suyu korumak ve iyileştirilmiş su hizmetlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak.” Dedi

BASKİ 5 ilçeyi bir araya getirdi

BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal’ın organize ettiği Çayıştaya Edremit Körfezinin lokomotif 5 ilçe Belediyesi katıldı.  Toplantıya Ak Partinin Körfez ilçe başkanları da eşlik etti.

Sürdürülebilir Şehirler Projesi Balıkesir Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı, Körfez Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Bilgilendirme Toplantısı ve Çalıştayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ’ın ve BASKİ Genel Müdürü İzzet GÜNAL'ın katılımlarıyla Ayvalık’ta yapıldı.  

BASKİ Genel Müdürğünden yapılan açıklamada, “ Türkiye’de ilk kez uygulanmakta olan proje ile Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Gömeç ve Havran İlçeleri için Entegre Kentsel Su Yönetimi Planının hazırlanması, sürdürülebilir su ve atıksu hizmetlerinin sağlanması konusunda Balıkesir’in kilit paydaşlarının kapasitelerinin geliştirilmesi karara bağlandı.” Sözleri yer aldı.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...