10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Tarihi Edremit Teyyaresi Cumhuriyet meydanında sergilenecek

Tarihi Edremit Teyyaresi Cumhuriyet meydanında sergilenecek

misi 2024-01-25 SÜRMANŞET

Tarihi Edremit Teyyaresi Cumhuriyet meydanında sergilenecek

Yeni Dünya Vakfı Edremit Temsilciliği, “2 Şubat 2024’te Dedelerimize, Şehitlerimize vefa gösteriyoruz. Tarihimizi yad ediyoruz” diyerek tarihte önemli bir yeri olan Edremit Teyyaresinin bir benzerini yaparak sergileyecek.

1914 yılında hamiyetperver Edremit Halkı tarafından satın alınarak Devlet'imize hediye edilen ve Kudüs'e giden tayyare Yeni Dünya Vakfı Edremit Temsilciliği tarafından tarihe saygı, şehitlere vefa duyguları ile yeniden inşa ve ihya edildi.

Yeni Dünya Vakıf Başkanlığını Mahmut Göksu’nun, Balıkesir Şube Başkanlığını eski Milletvekili İsmail Özgün ve Edremit Temsilciliğini Tahsin İzci’nin yaptığı Vakıf yıllar sonra bir tarihi canlandıracak.
Vakıf tarafından yapılan açıklamada, “Vakfımızın yaptırdığı Tarihi Edremit Tayyaresinin sergilendiği ve Edremit Anadolu İmam-Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda İHA yapan ve dereceye giren öğrencilere plaket vereceğimiz törende sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. 2022 yılında Teknofest sabit kanat dalında ikinci, 2023 yine aynı dal performans ödülü alan Kocaseyit IHA takımına plaket ve ödül verilecek” dendi.

Tarihi yeniden canlandırmak için yapılan Edremit Teyyaresinin, sergilendikten sonra yeni Edremit Kaymakamlığının bahçesinde sergilenmesi bekleniyor.

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...