10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
YASA VE YÖNETMELİKLERİ BİZ Mİ HATIRLATALIM?

YASA VE YÖNETMELİKLERİ BİZ Mİ HATIRLATALIM?

misi 2023-01-19 SÜRMANŞET

YASA VE YÖNETMELİKLERİ BİZ Mİ HATIRLATALIM?

DOĞALGAZ ŞİRKETLERİ “GÖRMEDİM, DUYMADIM, BİLMİYORUM” OYUNUNU OYNUYORLAR!

AKSA'nın Balıkesir ve Özellikle Edremit Bölgesinde Alt Taşeronlara verdiği "Doğalgaz Boru hatları dolgu" işlemlerinde yasal olmayan dolgu malzemesi kullanarak vatandaşların can ve mal güvenliklerini tehlikeye düşürdükleri ileri sürülüyor!
Günlerdir yapılan yayınlar üzerine, sessiz bir şekilde görevden almalar, Meclis araştırma komisyonu kurulması, görev değişiklikleri ve düzgün malzeme kullanma noktasında olumlu adımlar atıldığı gözlemleniyor.
Ancak; Edremit'in sadece Altınkum mahallesinde 55 kilometrelik Doğalgaz Boru hatlarında yaşanan "DOLGU VURGUNU" milyonlarca liralık rant iddialarını gündeme getirildi. Üstü kapatılan Doğalgaz boru hatlarının nasıl revize edileceği bilinmezliğini koruyor!
AKSA Doğalgaz'ın alt yüklenicisi Murat Deniz’e ait gözüken AYKOL DOĞALGAZ, AKDEN Doğalgaz ve işi YÜRÜTEN İbrahim Çavdar’a ait Çavdar Hafriyat ile Denetimden sorumlu ARZ Mühendislik yetkililerine 13 Ağustos 2021 tarihli 31567 sayılı Resmi gazetede yayınlanan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının “BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (BOTAŞ) HAM PETROL VE DOĞAL GAZ BORU HATTI TESİSLERİNİN YAPIMI VE İŞLETİLMESİNE DAİR TEKNİK EMNİYET VE ÇEVRE YÖNETMELİĞİ” hatırlatıldı.

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...