EDREMİT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN
Yücel Yılmaz bu işi bitirir…

Yücel Yılmaz bu işi bitirir…

misi 2020-07-09 GÜNCEL HABER

Erdoğan’ın hayalini kim gerçekleştirecek? “Yıkılacak okulların altını otopark yapın”

Balıkesir, Erdoğan’ın hayalini gerçekleştirsin. Bu tarihi fırsatı değerlendirin!

Balıkesir’in en büyük sorunu otopark!

Milli Eğitim Bakanlığı, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından eğitim binalarımızda yapılan kontroller ve değerlendirmeler neticesinde "deprem tahkik raporları" sonucuna göre deprem olması halinde risk taşıyabileceği değerlendirilen binaların yıkılması yönünde alınan kararla 51 bina hakkında yıkım kararı alınmıştı.

Balıkesir bu tarihi fırsatı otopark sorunun çözmek için kullanılacak mı? Özellikle Balıkesir merkez ve Körfez ilçelerinde yıkımı yapılacak okulların yapımına başlanmadan acil proje değişikliği ile okulların altlarına otopark yapımı gelecek yıllarda daha büyük sorun olacak trafik ve otopark sorununa çözüm elinizin aldında!

Vali ve Büyükşehir’e görev düşüyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın hayali olan projeyi Balıkesir’de hayata geçilebilecek mi?

2 Nisan 2018 tarihinde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Okullarımızın bahçelerinin altına otoparklar yapalım. Hem mahallenin bu araçlarını park etme sıkıntısını ortadan kaldıralım, hem de belediyeler verdikleri sözleri yerine getirmiş olsunlar. … Sokağın içine bir sıra, iki sıra park ediyor. Bir yangında vs. oralardan girmek çıkmak çok zor. Okullarımızın altında olursa hem bir gelir kaynağı olur, okulların masrafları için bunların kullanılma durumu olur. Bir de hırsız arsız diye bir endişeye araç sahipleri kapılmaz.” şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

Balıkesir’de 51 eğitim binası yıkılacak!

Balıkesir Otopark sorununa çözüm bulmak adına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2018 yılında yaptığı konuşma doğrultusunda merkezi yerlerde bulunan okulların yıkılmasından sonra uygulanacak projelere yer altı oto park ilaveleri şehirlerin nefes alacağı ve otopark sorununun çözümü için önemli bir adım olacağı belirtildi.

Özel Haber: Doğan Doğan

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...